Gray Design: Severská představa o plážovém vozítku

Gray Design: Severská představa o plážovém vozítku: titulní fotka Těžko říct, zda-li je šilenější fakt, že švédové navrhují plážová přibližovala nebo výsledný výtvor sám. Tak jako tak si tato nevšední letní kreace určitě zaslouží kratičký článek.

Právě se díváte na výtvor švédské designové firmy Gray Design )specializující se především na návrhy luxusních jachet), celým jménem Strand Craft Limousine Beach Cruiser. Jestliže jste se v tom zamotali ještě dřív, než jste stačili název dočíst, buďte klidní, jsem na tom dost podobně.

Smyslem výtvoru, jenž vypadá jako produkt lásky mezi morrisem woody a jachtou, je dopravit ty nejbohatší jedince z jejich luxusního apartmá v Saint Tropez k nejbližší pláži, tím maximálně komfortním a stylovým způsobem, jaký si člověk umí představit. Alespoň tak komentují účel vozidla sami tvůrci.

O pohon (a zřejmě i tuny létajícího písku) se stará poctivý šestilitrový Chevy V8, který posílá 400 koní na všechna čtyři kola. Nicméně k ladnosti pohybu šestimetrového monstra na měkkém a zvlhlém podloží jsem lehce skeptický.

Interiér se nese v duchu alcantary, broušeného hliníku a chromu. K jeho tvorbě byly přizvány i slovutné firmy jako Breitling či Swarowski, aby byl dojem z opulentnosti ještě působivější. A samozřejmě nesmí chybět pořádná hudební baterie, v tomto případě systém s 15 reproduktory o výkonu 1100 Wattů. Taková audioaparatura už by mohla umět vyvolat i menší tsunami.

Jak moc velký obnos si Gray Design nechá za svůj plážový cruiser zaplatit raději nebylo zmíněno. No, myslím že já na dovolené při cestě na pláž raději zůstanu u osvědčených žabek a pěší chůze.

Fotogalerie

  • Gray Design: Severská představa o plážovém vozítku: fotka 1
  • Gray Design: Severská představa o plážovém vozítku: fotka 2
  • Gray Design: Severská představa o plážovém vozítku: fotka 3
  • Gray Design: Severská představa o plážovém vozítku: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Lajk Fabiooo 07.07.2011  13:27
Vstoupit do diskuse ›