Aston Martin Cygnet: jedním z prvních majitelů je Stirling Moss

Aston Martin Cygnet: jedním z prvních majitelů je Stirling Moss: titulní fotka ...a co si myslíte, že s malinkým městským astonem závodnická legenda udělala? Ano, správně. :-)

Aston Martin Cygnet alias přestrojená Toyota iQ už se začíná prodávat a jeden z prvních exemplářů skončil v garáži Sira Stirlinga Mosse, závodnické legendy z poloviny minulého století. Ovšem pozor, tuto garáž sdílí společně s Lady Susie Moss. Myslím, že tím se mnohé vysvětluje. $1$

Manželka Stirlinga Mosse slavila předevčírem v noci v Palace on Pall Mall, patřící Royal Automobile Clubu, narozeniny a od muže dostala velké překvapení. Nebo spíš malé – nejmenšího astona všech dob, jenž vzniká ručním přepracováním japonského miniauta Toyota iQ.

Auto je, jak jinak, v závodnické zelené a jeho tajné přípravy trvaly celého půl roku, tedy dlouho předtím, než se auto začalo oficiálně vyrábět (květen 2011). Vůz dodalo Mossovi nejstarší dealerství Astonu na světě, HWM Aston Martin z Walton-on-Thames, které určitě nikoli shodou náhod postavilo v roce 1951 Stirlingovi jeho první závodní auto.

Ale zpět k Mossovým cygnetu – zvenku je zelený, na elegantních mnohopaprskových kolech, uvnitř vládne černá, včetně kůže Obsidian Black, šité stříbrnou nití. Jeho „výroba“ trvala, stejně jako v případě všech ostatních cygnetů přibližně 150 hodin.

Fotogalerie

  • Aston Martin Cygnet: jedním z prvních majitelů je Stirling Moss: fotka 1
  • Aston Martin Cygnet: jedním z prvních majitelů je Stirling Moss: fotka 2
  • Aston Martin Cygnet: jedním z prvních majitelů je Stirling Moss: fotka 3
  • Aston Martin Cygnet: jedním z prvních majitelů je Stirling Moss: fotka 4
  • Aston Martin Cygnet: jedním z prvních majitelů je Stirling Moss: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
luxus nemusý být velký delph 13.07.2011  15:47
Paráda Subaru4ever 13.07.2011  14:06
... ElMariachi 13.07.2011  12:31
Vstoupit do diskuse ›