Stingray: Zhmotněný sen o lžičce

Stingray: Zhmotněný sen o lžičce: titulní fotka Je to pouze rozcvička fantazie nadějného designéra, ale vypadá tak dobře, že si zaslouží pozornost.

Další důkaz o tom, jak je internet skvělá věc. Jinak bychom těžko dostali šanci vidět, co dokázal navrhnout nějaký Pedro Rostami. Technické detaily o digitálním autě pochopitelně neexistují, ale pár myšlenek autora o tom, proč vznikla tahle kreace, vám prozradíme. Jsou stejně podivné, jako vzhled auta.

„Nakreslení náčrtu? Byla to chvilka. A vytvoření 3D obrazu také. V té chvíli jsem prostě modeloval své vysněné auto,“ říká Pedro. „Kromě vnějších tvarů mě ovšem zajímala také aerodynamika, která významně ovlivnila design. Stingray je dvoudveřový dvoumístný vůz, který by mohl mít motor v zadní části, s výkonem kolem 650 koní a nasávací otvory, které kromě přívodu vzduchu k agregátu zcela eliminují vztlak,“ dodává.

„To auto vlastně vzniklo jako inspirace z historky o lžičce a vodě, kde se mluví o tom, že konvexní strana je k vodní hladině přilepená, konkávní zase odpuzována.“ Chápete to, ne?

Fotogalerie

  • Stingray: Zhmotněný sen o lžičce: fotka 1
  • Stingray: Zhmotněný sen o lžičce: fotka 2
  • Stingray: Zhmotněný sen o lžičce: fotka 3
  • Stingray: Zhmotněný sen o lžičce: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
ani ne jeryyy 21.01.2008  03:05
Krása, ale... invisible 16.01.2008  15:45
Vstoupit do diskuse ›