Stařičká Mazda MX-5 na Ringu prohání Porsche 911 GT3 RS. Asi tušíte, že tu něco nesedí

Stařičká Mazda MX-5 na Ringu prohání Porsche 911 GT3 RS. Asi tušíte, že tu něco nesedí: titulní fotka Když na Nürburgring vyrazí aktuální Porsche 911 GT3 RS, asi byste čekali, že mnoho rovnocenných soupeřů na trati nenajde. V tomhle případě se jeden našel. A dost překvapivý.

Šoféra Porsche v Zeleném pekle totiž velice úspěšně proháněl řidič první generace Mazdy MX-5. Možná byste řekli, že 911 řídil nějaký ňouma, ale kdepak, v řidičském umění to až tak nebylo.

Důvod překvapivě rovnocenného souboje spočívá v technice stařičké Mazdy. Její majitel totiž původní čtyřválec nahradil V6 koncernu General Motors s označením LFX, díky čemuž získal výkon 305 koní. Přidejte si hmotnost malého roadsteru okolo tuny a řadu funkčních úprav a pak už vám bude jasné, že tahle MX-5 jede vážně rychle.

Porsche 911 GT3 RS generace 991.2 naproti tomu pohání plochý šestiválec o výkonu 500 koní, ale zase váží přes 1400 kilogramů.

Z videa, které pořídila kamera na palubě MX-5, je každopádně poznat, že v akceleraci a na rovinkách má 911 jasně navrch. Zato v technických pasážích exceluje Mazda. Výsledkem je každopádně strhující souboj, který byste od těchto vozů asi normálně nečekali.

Autor: Jan Zajíc

Fotogalerie

  • Stařičká Mazda MX-5 na Ringu prohání Porsche 911 GT3 RS. Asi tušíte, že tu něco nesedí: fotka 1
  • Stařičká Mazda MX-5 na Ringu prohání Porsche 911 GT3 RS. Asi tušíte, že tu něco nesedí: fotka 2
  • Stařičká Mazda MX-5 na Ringu prohání Porsche 911 GT3 RS. Asi tušíte, že tu něco nesedí: fotka 3
  • Stařičká Mazda MX-5 na Ringu prohání Porsche 911 GT3 RS. Asi tušíte, že tu něco nesedí: fotka 4
  • Stařičká Mazda MX-5 na Ringu prohání Porsche 911 GT3 RS. Asi tušíte, že tu něco nesedí: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.