SSC Ultimate Aero: Poslední kus jde do výroby

SSC Ultimate Aero: Poslední kus jde do výroby: titulní fotka SSC oznamuje začátek produkce posledního kusu modelu Ultimate Aero verze XT.

SSC, dříve Shelby SuperCars, se svým modelem Ultimate Aero chtělo dobýt svět rychlosti a povedlo se. Malá firma z West Richland (stát Washington, USA) v roce 2007 překonala pozemní rychlostní rekord pro sériové vozy stanovený Bugatti Veyron a zapsala se do historie. Kde byla po třech letech opět odmazána Veyronem SS.

Výroba poslední velmi omezené série Ultimate Aero s přívlastkem XT byla oznámena v srpnu tohoto roku a čítá jen pět vozů. XT je vybaveno novým vidlicovým osmiválcem o objemu 6,9 litru dopovaným dvěma turbodmychadly. Tato strojovna poskytuje výkon 1300 koní a točivý moment 1359 Nm. Ty spolu s hmotností 1270 kg pomáhají zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,65 s a z 0 na 320 km/h za 15,65 s. Takže poslední Ultimate Aero je takové lepší víkendové vozidlo.

Pro použití na německých dálnicích se hodí znát také maximální rychlost, aby řidič věděl, zdali ho dálniční policisté mohou zastavit. Nebojte, nemohou, v rychlosti 439 km/h vám nebudou stačit ani letadly $2$, pokud nezavolají Typhoony. Vše má ovšem svoji cenu a poslední xtéčko stojí 850000 dolarů a už je prodané. Majitel má ale slíbený bonus v podobě jedinečné barevné kombinace, která nebude použita na žádném jiném voze SSC.

Dle zakladatele firmy Jaroda Shelbyho je prý smutek nad ukončením produkce Ultimate Aera převážen nadšením nad brzkým uvedením modelu Tuatara. Ten by se měl v sériové podobě ukázat začátkem příštího roku. No, máme se na co těšit. V roce 2013 se nám ukáže McLaren P1, Ferrari F70, SSC Tuatara, samé hypersporty za milionek eur, už nám chybí jen nový Veyron. U Bugatti však určitě vyčkávají na maximální rychlost nového SSC, aby ji mohli překonat.

Fotogalerie

  • SSC Ultimate Aero: Poslední kus jde do výroby: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20309 | Zobrazit seznam všech anket