Spyker a nové hodinky: luxus za 8 tisíc Eur

Spyker a nové hodinky: luxus za 8 tisíc Eur: titulní fotka Slavné automobilky jako je Ferrari, Porsche, Aston Martin, Bugatti nebo třeba i ty méně slavné (skoro všechny ostatní) nabízejí svým zákazníkům tu více tu méně stylový doplněk na zápěstí. Jasná věc. Spyker proto nemůže chybět.

A obrátil se nikoliv na nějakého čínského producenta šuntů, nýbrž na profesionály na slovo vzaté. Zavolali ženevským Expressions d'Artistes International a kolekci si jednoduše objednali. Inu, proč ne – někdo umí auta a jiný zase hodinky, je dobře že se to Spykeru nemíchá. Mohlo by to totiž dopadnou hodně neslavně.

Zajímavostí není ani tak cena (8 tisíc Eur pro ocelový model a 20 tisíc za model z růžového zlata) jako provedení – ciferník je totiž vyroben stejným stylem broušením hliníku jako části palubky Spykeru a kožený pásek je z kůže Hulshof, tedy stejné jako jsou kožené potahy sedadel. Speciální edice pro majitele Spykerů navíc zahrnuje i vyrytí čísla VIN.

Z technických věcí toho moc nevíme, snad jen to že kalibr má být od Valjoux (patrně modifikace oblíbené a spolehlivé 7750) a z komplikací nabídne datumovku či rezervu nátahu. Oficiální premiéra kolekce proběhne během čtyřiadvaceti­hodinovky v Le Mans.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Hodinky Aleš Jungmann (Auto.cz) 02.05.2010  11:15
Hodinky Loptos 01.05.2010  15:26
Vstoupit do diskuse ›