Spyker B6 Venator: Vylepšení před premiérou

Spyker B6 Venator: Vylepšení před premiérou: titulní fotka Spyker provedl u svého nového, existenčně naprosto klíčového modelu B6 Venator, pár optických změn. Je to asi potřeba, vyrábět se bude až za rok.

Spyker, s nímž to po neúspěšném pokusu o oživení Saabu a nepochopitelném napumpování peněz do projektu formule 1 vypadalo hodně špatně, vloni zvedl hlavu a představil studii nebo možná přesněji řečeno prototyp nového sporťáku B6 Venator.

Ten by měl být údajně alternativou základních verzí Porsche 911, ve skutečnosti však jde spíše o konkurenci Caymanu, ovšem marketing, ten ať si Spyker vyřeší sám, pro nás bylo důležité, že vypadal opravdu slibně a tvářil se jako připraven od sériové výroby.

Nestalo se tak, alespoň prozatím a nejnovější informace hovoří o tom, že se začne vyrábět až zjara příštího roku. To představuje spoustu času na dopilování detailů a patrně i proto nám teď Spyker představuje rendery vylepšené verze.

Nejdůležitější změnou se zdá být nový přední nárazník, jenž přišel o „králíkárnu“ okolo mlhovek. Kapota naopak dostala navíc výdechy, nový je design zpětných zrcátek a klasickou kliku nahradilo stylovější provedení.

Zda se nějak změnily plány na použití motoru V6 3.5 o výkonu přes 375 k (276 kW) z Lotusu Evora, není známo, ale patrně nikoli. Tak se snad Spykeru zdárně povede projekt zrealizovat.

Fotogalerie

  • Spyker B6 Venator: Vylepšení před premiérou: fotka 1
  • Spyker B6 Venator: Vylepšení před premiérou: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.