Spy Photos: Subaru FT-86 STi – Nové kupé z Japonska

Spy Photos: Subaru FT-86 STi – Nové kupé z Japonska: titulní fotka Projekt nástupce Toyoty Corolla AE86 je společným dítětem Toyoty a Subaru. Druhý jmenovaný výrobce má na trh přivést výkonnější verze. Bude to nové STi?

Kolem nového dvoudveřového kupé se začala tvořit aura božské dokonalosti hned po představení studie Toyoty. Fanoušci, kteří se na nové kupé budou těšit ještě minimálně rok (ale spíše déle), jej familiérně pojmenovali Toyobaru a rovnou založila stejně pojmenovaný web.

Konkrétních a ověřených informací bohužel není mnoho, a tak nabízíme alespoň shrnutí naší internetové rešerše. Toyota a Subaru pracují společně na sportovním dvoudveřovém modelu, který by se měl do prodeje dostat nejdříve na konci roku 2011, ale možná i o dost později. Svou verzi nabídne Toyota, ale i Subaru.

Pod přední kapotou bude údajně plochý atmosférický čtyřválec 2,0 l s výkonem kolem 200 k. Subaru by mělo nabízet ve vyšší specifikaci i silnější provedení, pravděpodobně 2,5 Turbo (265 – 300 k).

Nejasno je zatím u uspořádání pohonu. Většina zdrojů hovoří o jednotném hardwaru s motorem vpředu a pohonem zadních kol, což by ovšem nezapadalo do výkonné image se Symmetrical AWD značky Subaru. Některá média však informují v tom smyslu, že Subaru si do projektu přinese nejen motory, ale i svou čtyřkolku.

Hypotézu o výše směřujícím kupé od Subaru potvrzují i nové snímky, které jsou ve fotogalerii. Měl by na nich být těžce maskovaný prototyp nového kupé 216a STi FT-86, který má na rozdíl od starších snímků velký powerdome na přední kapotě a větší nasávací otvor v předním nárazníku.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Subaru FT-86 STi – Nové kupé z Japonska: fotka 1
  • Spy Photos: Subaru FT-86 STi – Nové kupé z Japonska: fotka 2
  • Spy Photos: Subaru FT-86 STi – Nové kupé z Japonska: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Lancia Losper 18.09.2010  20:02
mmmmm :)))) laufík 18.09.2010  15:43
Testování 426kahemi 18.09.2010  14:09
Vstoupit do diskuse ›