Spy Photos: nové Porsche Boxster

Spy Photos: nové Porsche Boxster: titulní fotka Naši fotografové v dalekém severu neulovili žádného losa, přesto jde o výstavní kousek. Tohle je totiž nový Boxster.

Čas od času se v komentářích ke spy fotografiím mýlíme, to je asi normální. Dnes se ale určitě nezmýlíme – to na fotkách je opravdu nový Boxster.

Premiéra nové generace, interně označované pod kódovým označením „981“, se totiž blíží – odhalena by měla být již příští rok. Boxster mezigeneračně lehce povyroste a bude sdílet některé prvky s větší 911 (mluví se o částech podvozku či řízení), což mimo jiné udělá místečko na trhu pro nový „levný“ model který by měl přijít o rok později.

Dobrou zprávou nejsou ani tak LEDky á la 911 na zadku (to vem čert), nýbrž deklarovaná menší hmotnost, čemuž se při pohledu na menší kotouče dá docela dobře věřit. Výborně, Porsche, jdeš správným směrem!

Ještě něco o motorech – kromě omlazené palety plochých šestiválcových motorů o objemu 2,9 a 3,4 litru se chystá i plochý čtyřválec o zdvihovém objemu 2,5 litru. Tenhle nováček by měl díky přeplňování umět až 360 koní, což nezní vůbec špatně.

Fotogalerie

  • Spy Photos: nové Porsche Boxster: fotka 1
  • Spy Photos: nové Porsche Boxster: fotka 2
  • Spy Photos: nové Porsche Boxster: fotka 3
  • Spy Photos: nové Porsche Boxster: fotka 4
  • Spy Photos: nové Porsche Boxster: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.