Spy Photos: Největší hot-hatch? Opel Astra OPC

Spy Photos: Největší hot-hatch? Opel Astra OPC: titulní fotka Opel se hodlá i nadále zapojovat do klání o nejrychlejší hatchback. Jeho třídveřová Astra GTC dostane silnou verzi OPC.

Nový třídveřový hatchback se sportovně střiženou karoserií, připomínající kupé, už Opel ukázal na prvních fotografiích a poprvé jej přiveze do Paříže za několik týdnů. Na německých tratích však už v těchto dnech krouží prototypy silnějšího ražení.

Nové OPC bude v každém případě hodně zvláštní náčiní. Pokud se rozměry konceptu nějak zásadně nezmění, půjde o suverénně největší hot-hatch, jaký se kdy vyráběl. Karoserie s délkou 4,46 m je o 10 cm delší než u Ford Focus ST/RS, který dosud rozměrovým tabulkám rychlých hatchbacků vládl.

Velkou karoserii třídveřové Astry bude rozhýbávat přeplňovaný čtyřválec 2,0 Turbo, jako dosud. Nejvyšší výkon by se měl vyšplhat ke 300 koním, což znovu otvírá otázku, jakou techniku Opel nasadí, aby se s touto předokolkou dalo efektivně jezdit. Přední náprava s oddělenou těhlicí z Insignie OPC, doplněná poctivým samosvorným diferenciálem, se nám jeví jako minimum.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Největší hot-hatch? Opel Astra OPC: fotka 1
  • Spy Photos: Největší hot-hatch? Opel Astra OPC: fotka 2
  • Spy Photos: Největší hot-hatch? Opel Astra OPC: fotka 3
  • Spy Photos: Největší hot-hatch? Opel Astra OPC: fotka 4
  • Spy Photos: Největší hot-hatch? Opel Astra OPC: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.