Spy Photos: Opel Astra GTC

Spy Photos: Opel Astra GTC: titulní fotka Kupé Scirocco od Volkswagenu bude mít dalšího přímého konkurenta, Astru GTC, postavenou celkem logicky na bázi aktuální pětidveřové astry.

Podle špionážních snímků, pořízených poblíž Nürburgringu, je nad slunce jasné, že Opel připravuje další vydání třídveřového hatchback-kupé GTC a v podstatě už jen dolaďuje poslední detaily. Světová premiéra by měla proběhnout už už na podzimní výstavě v Paříži, nejpozději pak v Ženevě 2011.

Je patrné, že stejně jako ostatní automobilky, i Opel (bohužel) definitivně zanevřel na klasické tvary kupé a jejich roli už zřejmě s definitivní platností v Evropě převezmou dynamicky vyhlížející třídveřáky. Podle slov designéra Malcoma Warda bude vypadat téměř stejně jako dříve zveřejněná skica, která slibuje opravdu hodně. Konkurence by se tedy měla začít obávat…

Co se nabídky pohonných jednotek týče, dá se očekávat, že nebudou chybět dva nafťáky: 1,7 CDTI (130 koní) a 2,0 CDTI (160 k). Vás ale budou více zajímat benzinové motory – ty bude určitě zastupovat 1,4T s výkonem 140 koní. Přeplňovaný dvoulitr (240 koní) ve verzi OPC se určitě vrátí a prostor mezi tím vyplní jednotka 1,6T (200–210 koní), určená pro variantu GSi.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Opel Astra GTC: fotka 1
  • Spy Photos: Opel Astra GTC: fotka 2
  • Spy Photos: Opel Astra GTC: fotka 3
  • Spy Photos: Opel Astra GTC: fotka 4
  • Spy Photos: Opel Astra GTC: fotka 5
  • Spy Photos: Opel Astra GTC: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.