Spy Photos: Mercedes SLC Gullwing

Spy Photos: Mercedes SLC Gullwing: titulní fotka Mercedes si s námi hraje na schovávanou. Po pár zajímavých oficiálně-špionážních videích je tu sada maskovaných fotografií, které neukazují nic převratného, nicméně je dobré je vidět. Nový sporťák, označovaný jako SLC Gullwing, získává přesnější obrysy.

Loni byl představen Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series, ultimativní sporťák, který má pod kapotou benzínový dvanáctiválec o objemu 6,0 l, který je dopován dvojicí turbodmychadel. Agregát ze sportovní divize Mercedesu, společnosti AMG, je naladěn na 486 kW (661 k) v 5 400 ot./min, což je oproti běžné sériové verzi o 49 koní více. Maximální točivý moment je elektronicky omezen na rovných 1 000 Nm.

Tento sporťák má být prozatímním nástupcem superrychlého a výkonného GT, Mercedesu SLR McLaren. Co je jisté, že automobilka s třícípou hvězdou ve znaku už k vývoji nového nástupce SLR, jenž by se měl jmenovat SLC, společnost McLaren nepřizvala. Vývoj sporťáku jede čistě jen pod taktovkou divize AMG.

Na druhou stranu se ale hovoří o tom, že i McLaren chce, aby nějaký supersport opět nesl toto jméno. Jako odpověď připravuje vlastní sporťák s interním označením P11, ale je více než pravděpodobné, že nové žihadlo opět bude dopováno technikou z regálů Mercedes-Benz.

SL65 AMG Black Series má pevnou karbonovou střechu a tento prvek se zřejmě přenese i do připravované série SLS. Zda se pod kapotou objeví také přeplňovaný benzínový agregát 6,0 V12 nebo top verzí bude atmosférická pohonná jednotka o objemu 6,2 l V8 s výkonem 500 koní (SLC63 AMG), zatím není známo.

Stejně tak se spekuluje, zda se výkon na zadní nápravu bude přenášet pomocí nové sedmistupňové automatické převodovky SpeedShift MCT 7-speed. A aby toho nebylo málo, začínají prosakovat informace, že by tohle auto mohlo mít vyklápěcí dveře, jako má SLR, po vzoru legendárního SL300 „Gullwing“.

Předpokládané představení bude za rok na mezinárodní automobilové výstavě v Ženevě. Další nepotvrzené zprávy hovoří o limitované edici, čítající 5–7 tis. kusů sportovních aut.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Mercedes SLC Gullwing: fotka 1
  • Spy Photos: Mercedes SLC Gullwing: fotka 2
  • Spy Photos: Mercedes SLC Gullwing: fotka 3
  • Spy Photos: Mercedes SLC Gullwing: fotka 4
  • Spy Photos: Mercedes SLC Gullwing: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
re: dvere da_b0mb 05.06.2009  13:46
dvere zh 05.06.2009  12:40
Vstoupit do diskuse ›