Spy Photos: Mercedes Gullwing

Spy Photos: Mercedes Gullwing: titulní fotka Všechny indicie a špionážní fotky naznačuji, že Mercedes-Benz chystá limitovanou edici reinkarnovaného legendárního sporťáku SL300 „Gullwing“.

Letos byl představen Mercedes-Benz SL65 AMG Black Series, ultimativní sporťák, který má pod kapotou benzínový dvanáctiválec o objemu 6,0 l, který je dopován dvojicí turbodmychadel. Agregát ze sportovní divize Mercedesu, společnosti AMG, je naladěn na 486 kW (661 k) v 5 400 ot./min, což je oproti běžné sériové verzi o 49 koní více. Maximální točivý moment je 1 000 Nm.

SL65 AMG Black Series má pevnou karbonovou střechu a tento prvek se zřejmě přenese i do připravované série SLC. Písmeno C v označení auta bude znamenat coupé a pevná střecha bude zřejmě z hliníku (karbon asi zůstane pro ostrý sporťák Black Series). Zda se pod kapotou objeví také přeplňovaný benzínový agregát 6,0 V12 nebo top verzí bude atmosférická pohonná jednotka o objemu 6,2 l V8 s výkonem 500 koní (SLC63 AMG), zatím není známo.

Stejně tak se spekuluje, zda se výkon na zadní nápravu bude přenášet pomocí nové sedmistupňové automatické převodovky SpeedShift MCT 7-speed. A aby toho nebylo málo, začínají prosakovat informace, že by tohle auto mohlo mít vyklápěcí dveře, jako má SLR, po vzoru legendárního SL300 „Gullwing“.

Předpokládané představení bude za rok na mezinárodní automobilové výstavě ve Frankfurtu. Další nepotvrzené zprávy hovoří o limitované edici, čítající 5–7 tis. kusů sportovních aut… Co všechno z výše uvedeného je pravda se dozvíme za pár měsíců.

Fotogalerie

 • Spy Photos: Mercedes Gullwing: fotka 1
 • Spy Photos: Mercedes Gullwing: fotka 2
 • Spy Photos: Mercedes Gullwing: fotka 3
 • Spy Photos: Mercedes Gullwing: fotka 4
 • Spy Photos: Mercedes Gullwing: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.