Spy Photos: Mercedes-Benz SLS Cabrio

Spy Photos: Mercedes-Benz SLS Cabrio: titulní fotka Předchozí špionážní snímky nového kabrioletu byly zachyceny v americkém Death Valley, tentokrát byl připravovaný roadster vidět na německém Nürburgringu. Je jasné, že Mercedes-Benz testuje nové auto na všech typech silnic a za každého počasí.

Pojďme si shrnout informace a data, která známe již z verze kupé. Mercedes SLS AMG je poháněn vidlicovým osmiválcem o objemu 6,3 litru a výkonu 571 koní (420 kW) při 6800 otáčkách. Točivý moment vrcholí hodnotou 650 Nm při 4750 min-1 a k zadním kolům putuje skrze sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku. Hmotnost 464 cm dlouhého vozu se pohybuje kolem 1620 kilogramů, nejvyšší rychlost leží za magickou hranicí 300 km/h – ručička rychloměru se zastaví až na hodnotě značící rychlost 317 km/h. Sprint z 0 na 100 km/h trvá pouhých 3,8 sekundy.

Tip: Prohlédněte si bohatou fotogalerii (přes 140 snímků) s Mercedesem SLS AMG.

U připravovaného kabrioletu se kvůli bočním výztuhám karosérie jistě zvedne hmotnost a dá se očekávat, že akcelerace z nuly na stovku bude o chlup horší, cca za 3,9–4,0 s. Maximální rychlost otevřeného sporťáku hranici 300 km/h jistě překoná.

Nevíme, zda se nový Mercedes-Benz bude jmenovat SLS AMG Cabrio nebo jen zkráceně SLC AMG a ani, jak bude řešena konstrukce s vyklápěcími dveřmi. Premiéra se dá očekávat na podzim tohoto roku.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLS Cabrio: fotka 1
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLS Cabrio: fotka 2
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLS Cabrio: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
SLS AMG-FAN 04.01.2010  18:43
Vstoupit do diskuse ›