Spy Photos: Mercedes-Benz SLS Cabrio

Spy Photos: Mercedes-Benz SLS Cabrio: titulní fotka Mercedes pro nás chystá nové sportovní auto a dle tvarů to bude asi rychlé GT, něco ve stylu SLR McLaren. Objevily se ale další špionážní fotky, které nabízí otázku, zda se připravované SLS chystá i ve verzi Cabrio.

Že si na nás automobilka Mercedes-Benz chystá nějakou rychlou hračku, víme poměrně dlouho. Vedle řady špionážních fotografií a několika technických informací se dá na youtube najít i řádná porce videí, kde jsou vidět testy silně maskovaného vozu.

Tento sporťák má být nástupcem superrychlého a výkonného GT, Mercedesu SLR McLaren. Co je jisté, že automobilka s třícípou hvězdou ve znaku už k vývoji nového nástupce SLR, jenž by se měl jmenovat SLS, společnost McLaren nepřizvala. Vývoj sporťáku jede čistě jen pod taktovkou divize AMG.

Vůz bude využívat zcela nový prostorový rám z hliníku, jenž mu zajistí nízkou hmotnost – velkou bolest modelu SLR. Model SLS by měl vážit jen 1620 kg, což je o téměř 140 kg méně, než má SLR McLaren. Rozvor vozu bude činit 2680 mm, což ho bude řadit mezi Lambo Murciélago a Ferrari 599 GTB.

Srdcem nového supersportu bude motor V8 6,2 l o výkonu 563 k (414 kW) při 6800 otáčkách a s točivým momentem 650 Nm při 4750 otáčkách a jeho síla se bude přenášet na zadní kola prostřednictvím karbonového kardanu. Sedmistupňová dvouspojková převodovka SpeedShift MCT 7-speed je kvůli co nejlepšímu rozložení váhy umístěna v zadní části vozu. Díky systému launch control zvládne vůz stovku za 3,8 s a jeho maximální rychlost bude činit 315 km/h.

Zpomalení divokého stádečka budou mít na starosti šestipístkové brzdy vpředu a čtyřpístkové vzadu, za příplatek budou připraveny karbonkeramické kotouče. Předpokládané představení bude za rok na mezinárodní automobilové výstavě v Ženevě. Další nepotvrzené zprávy hovoří o limitované edici, čítající 5–7 tis. kusů sportovních aut.

A aby toho nebylo málo, začínají prosakovat informace, že by tohle auto mohlo mít vyklápěcí dveře, jako má SLR, po vzoru legendárního SL300 „Gullwing“. Co se týče verze Cabrio, neví se zatím nic. Na dnešních špionážních fotografiích se jedná čistě o kamufláž, pod „plátěnou střechou“ je jasně vidět střecha pevná…

Fotogalerie

  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLS Cabrio: fotka 1
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLS Cabrio: fotka 2
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLS Cabrio: fotka 3
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLS Cabrio: fotka 4
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLS Cabrio: fotka 5
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLS Cabrio: fotka 6
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLS Cabrio: fotka 7
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLS Cabrio: fotka 8

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
No staňa 01.08.2009  16:41
Vstoupit do diskuse ›