Spy Photos: Mercedes-Benz SLS AMG Cabrio

Spy Photos: Mercedes-Benz SLS AMG Cabrio: titulní fotka Mercedes-Benz SLS AMG Cabrio by se měl představit na jedné z podzimních světových výstav. Přijde o vyklápěcí dveře a kvůli výztuhám se zvedne jeho hmotnost. Nicméně už nyní je o tohle našlápnuté retro kabrio mezi zákazníky velká poptávka.

Opakování matka moudrosti, takže si připomeňme pár faktů o uzavřeném eselesku. Zbrusu nový supersport od Mercedesu je poháněn vidlicovým osmiválcem o objemu 6,3 litru a výkonu 571 koní (420 kW) při 6 800 otáčkách.

Točivý moment vrcholí hodnotou 650 Nm při 4 750 ot/min a k zadním kolům putuje skrze sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku. Hmotnost 4 640 mm dlouhého vozu se pohybuje kolem 1 620 kilogramů, nejvyšší rychlost leží za magickou hranicí 300 km/h – ručička rychloměru se zastaví až na hodnotě značící rychlost 317 km/h. Sprint z 0 na 100 km/h trvá pouhých 3,8 sekundy.

U připravovaného kabrioletu se kvůli nutnosti dodatečného vyztužení karoserie určitě zvedne hmotnost a dá se očekávat, že akcelerace z nuly na stovku bude „horší“ – počítejte s nějakými 4 sekundami. Maximální rychlost otevřeného sporťáku hranici 300 km/h jistě pokoří. Premiéra se dá očekávat na podzim tohoto roku.

Tip: Přečtete si jízdní dojmy naší redakce s Mrcedesem SLS AMG.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLS AMG Cabrio: fotka 1
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLS AMG Cabrio: fotka 2
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLS AMG Cabrio: fotka 3
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLS AMG Cabrio: fotka 4
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLS AMG Cabrio: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.