Spy Photos: Mercedes-Benz SLK v sexy červené

Spy Photos: Mercedes-Benz SLK v sexy červené: titulní fotka Špionážní fotografové zachytili maskované červené SLK, jak pilně jezdí a testuje na Severní smyčce Nürburgringu. Design nového kupé-kabria se opírá o SLS AMG a měl by se na trhu objevit již v roce 2011.

Maskované SLK s řadou krycích kapot a dílů jsme viděli už několikrát, ale Mercedes své šmrncovní kupé-kabrio neuchránil dobře. V Americe, ale nově i u Nürburgringu už bylo zachyceno SLK jen s krycími fóliemi. Zřejmě se už muselo přejít i k testování aerodynamiky a dalších dílů auta, což naznačuje blížící se termín prezentace.

Dnešní fotografie navíc odhalují i jednu z barev SLK – sytá sexy červená barva bude zřejmě útočit na naše něžnější polovičky. Dalším zajímavým prvkem je patrná panoramatická skleněná střecha.

Špionážní snímky už mnohé naznačují: z přední kapoty zmizí „nos“ současné generace, inspirovaný monoposty formule 1, na masce bude denní svícení pomocí LED a budou vetší otvory pro lepší sání vzduchu do motorového prostoru. Typ karoserie bude opět spadat do segmentu kupé-kabrio: součástí vozu bude pevná, elektricky ovládaná sklápěcí střecha. Designově se nové SLK orientuje na maximální podobnost se sportovní vlajkovou lodí SLS AMG. Navzdory malým rozměrům dostalo SLK velmi dlouhou kapotu, kabinu posunutou hodně vzad k zadní poháněné nápravě a krátkou záď.

Pod kapotou se usadí jako vždy čtyřválce, šestiválce a vrcholné osmiválce. Většího rozšíření se dočkají přeplňované verze. Absolutní novinkou bude čtyřválcový turbodiesel, kterému se ve Stuttgartu dosud vyhýbali, ale určitá skupina zákazníků nízkou spotřebu v autech pro radost prostě mít musí.

Spekuluje se o nové top verzi, SLK 35 AMG, kde by mohl být benzínový vidlicový šestiválec o objemu 3,5 l s dvojicí turbodmychadel a výkonem někde mezi 450–480 koníky. Jiné „zaručené informace“ mluví zase o verzi SLK 63 AMG s atmosférickým osmiválcem. O tom sice pochybuji, menší SLK by takto krapet parazitovalo na větším a prestižnějším SL, ale za připomenutí jistě stojí, že současná top-verze pod kapotou V8 má, a to ve verzi 55 AMG.

Nechme se překvapit, s jakými trumfy se nové SLK představí. Premiéru čekáme v roce 2011.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLK v sexy červené: fotka 1
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLK v sexy červené: fotka 2
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLK v sexy červené: fotka 3
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLK v sexy červené: fotka 4
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLK v sexy červené: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.