Spy Photos: Mercedes-Benz SLK

Spy Photos: Mercedes-Benz SLK: titulní fotka Zhruba tři roky před oficiálním představením nové generace Mercedesu SLK zachytili špionážní fotografové hodně kamuflovaný model. Při podrobném zkoumání je ale jasné, že na snímcích je opravdu nové SLK.

Současný Mercedes-Benz SLK se nabízí s čtveřicí benzínových motorů: SLK 200 Kompressor má přeplňovaný řadový čtyřválec o výkonu 163 koní, SLK 280 pohání vidlicový šestiválec s výkonem 231 koní, SLK 350 má také V6, ale výkon je naladěn na 305 koní a top model, SLK 55 AMG, je osazen motorem 5,4 l V8 a 360 koníky pod plynovým pedálem. Vozy mají standardně 6stupňový manuál, silnější verze mohou být osazeny 7stupňovou automatickou převodovkou 7G-Tronic.

O nabídce motorů pro třetí generaci SLK není zatím nic známo, protože představení nového sporťáku se odhaduje až na rok 2012. Hodně maskované auto ale už mnohé naznačuje: z přední kapoty zmizí „nos“ inspirovaný monoposty formule 1, na masce bude denní svícení pomocí LED a budou vetší otvory pro lepší sání vzduchu do motorového prostoru. Typ karosérie bude opět spadat do segmentu kupé-kabrio, součástí vozu bude pevná, elektricky ovládaná, sklápěcí střecha.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLK: fotka 1
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLK: fotka 2
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLK: fotka 3
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLK: fotka 4
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SLK: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.