Spy Photos: Mercedes-Benz SL

Spy Photos: Mercedes-Benz SL: titulní fotka Nový Mercedes-Benz SL tu bude už letos nebo nejpozději z kraje příštího roku a tak se samozřejmě usilovně testuje. To nemohlo ujít našim fotografům.

Dřívější obrázky z testů ukazují nové SL pod pečlivou plastovou kamufláží, před pár dny však SL vyrazilo na ranní testování v o něco lehčím kamuflážním overalu.

Můžeme tak detailněji prozkoumat rafinované linky, kterými nás Mercedes hodlá dostat do kolen. Tak jak to už bývá, SL si „vyrazilo“ i s konkurencí jako je Aston Martin Vantage Roadster nebo Jaguar XK. Mercedes tedy nenechává nic náhodě a testuje nové SL i nadále spolu s konkurencí.

Co se týče motorizací, očekáváme rodinné motory jako je šestiválec o objemu 3,5 litru a nebo nový dvakrát přeplňovaného osmiválce o objemu 4,6 litru. Ten má například v novém CL výkon 320 kW a 700 Nm.

Nová generace motoru nese označení BlueDIRECT a kromě dvojice turbodmychadel osadil Mercedes-Benz agregát třetí generací přímého vstřikování s piezo vstřikovači. Ty zajišťují homogenní vrstvení palivové směsi, účinnost spalování zvyšují až čtyři zážehy během jednoho cyklu.

Nové SL by taktéž mělo být lehčí a to díky širšímu využití kompozitních materiálů. Žádnou bantamovou váhu však nečekejme, SL půjde i nadále spíše cestou komfortu.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Mercedes-Benz SL: fotka 1
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SL: fotka 2
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SL: fotka 3
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SL: fotka 4
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SL: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
pHayWURYFK dBYQQbRM 25.05.2012  02:14
OUvaAvkq RjxtUEISuyfUXos 24.05.2012  06:03
Vstoupit do diskuse ›