Spy Photos: Mercedes-Benz SL

Spy Photos: Mercedes-Benz SL: titulní fotka Není to tak dávno, co roadster Mercedes SL prošel faceliftem, ale něměcká automobilka nespí a už pilně testuje komponenty pro další generaci. Premiéra se ale očekává asi až na výstavě v Paříži roku 2012.

Současná pátá generace luxusního roadsteru Mercedes-Benz SL se datuje až k roku 2001 a po vzoru menšího SLK přebrala elektronicky stahovatelnou pevnou střechu. Pořádný facelift přichází v roce 2005 a vznikají i dva modely z produkce sportovní divize AMG. Brutální bestie v podobě SL65 AMG má pod kapotou šestilitrový dvanáctiválec s dvojicí turbodmychadel – výkon 450 kW (612 k) a točivý moment rovných 1 000 Nm jsou důkazem.

Na autoshow v Ženevě 2008 byl představen nový facelift. Design přídě prošel radikální proměnou. Nezůstal kámen na kameni, snad všechny díly až po A-sloupek jsou nové nebo pozměněné. Dva páry romanticky oválných světlometů nahradila jedna dvojice velkoplošných a svým způsobem zamračených světel. Jejich horní hrana navazuje na jediné žebro, které zůstalo v masce chladiče. Kapota je plošší a má dva podélné prolisy, vypůjčené z první generace řady SLK. Nový přední nárazník s trapézovitým tvarem širokého nasávacího otvoru už není výsadou řady s AMG v názvu, ale standardem od základního šestiválce.

V interiéru je nový tříramenný volant, sedadla s vyhříváním krční páteře Airscarf (zde zařízení zcela integrováno do opěrek hlavy), jednodušší přístrojový štít a nová generace palubního systému s hlasovým ovládáním Linguatronic. K dalším novinkám patří nový design vnějších zpětných zrcátek, dekorů s pravého dřeva a čalounění z přírodní kůže.

Novou top verzí je SL 63 AMG s atmosférickým osmiválcem o výkonu 386 kW a točivým momentem 630 Nm při 5 200 ot./min. Akceleraci z 0 na 100 km/h zvládne za 4,7 s. Novinkou je sportovní sedmistupňová převodovka AMG Speedshift MCT, která reaguje rychleji než 7G-Tronic. ESP pracuje ve třech režimech – normální, sportovní a neaktivní. Dále SL 63 AMG přináší nový brzdový systém, sportovní podvozek a adaptivní řízení, které se přizpůsobuje rychlosti jízdy.

Posuzovat první tvary nové generace z dobře maskovaného auta je oříšek. Bohužel nemáme žádné zákulisní technické informace. Koncepce zůstává naštěstí stejná: bude se jednat o dvoumístný roadster s pevnou skládací střechou. Prezentace šesté generace SL se plánuje na konec roku 2011, ale už nyní se spíše spojuje s jarní výstavou v Ženevě roku 2012.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Mercedes-Benz SL: fotka 1
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SL: fotka 2
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SL: fotka 3
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SL: fotka 4
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SL: fotka 5
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SL: fotka 6
  • Spy Photos: Mercedes-Benz SL: fotka 7

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
To bude urcite Carlsson 09.03.2010  00:38
Bádensko-Württemberské kladivo Pekelná Micinka 03.03.2010  22:59
Vstoupit do diskuse ›