Spy Photos: Mercedes-Benz CLS AMG

Spy Photos: Mercedes-Benz CLS AMG: titulní fotka Mercedes-Benz CLS se zapsal do automobilové historie jako zakladatel kategorie čtyřdveřových kupé. I po pěti letech na trhu kouzlo splývajících linií trvá, ačkoli designový trend Mercedesu už přeřadil na hrany a ostřejší prolisy.

Sada fotografií prozrazuje navzdory maskování celkem hodně o tvarech budoucího vozu. Vpředu se designéři snaží o optické sjednocení velkých kupé, a tak CLS dostane podstatně širší masku s velkou hvězdou po vzoru třídy CL (resp. třídy S Coupé). Světlomety se odsunou více do stran a přijdou o extravagantní tvar písmene L. Vnější zpětná zrcátka, připomínající ta v třídě E, se přestěhují na stopku umístěnou na dveřích. Silueta zůstává téměř stejná, kapkovitá záď bude pro CLS i nadále charakteristická, rozdíl mezi novým sedanem E a chystaným CLS tedy bude ještě markantnější než dosud.

Mercedes-Benz v první generaci nepustil pod kapotu CLS nic jiného než šestiválce a osmiválce. Top model CLS 63 AMG by měl mít atmosférický V8 o výkonu 525 koní a to už je dobrá odpověď na konkurenční Porsche Panamera Turbo (přeplňovaný osmiválec, 500 koní) nebo na Aston Martin Rapide (atmosférický dvanáctiválec, 477 koní). Otázkou zůstává jen to, s čím se vytasí Audi u top verze A7 Sportback.

Novinka měla objevit na trhu až na jaře roku 2011, není ale vyloučeno, že se nám finální verze ukáže už v září na autosalonu v Paříži.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Mercedes-Benz CLS AMG: fotka 1
  • Spy Photos: Mercedes-Benz CLS AMG: fotka 2
  • Spy Photos: Mercedes-Benz CLS AMG: fotka 3
  • Spy Photos: Mercedes-Benz CLS AMG: fotka 4
  • Spy Photos: Mercedes-Benz CLS AMG: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.