Spy Photos: Mercedes-Benz CLS 63 AMG

Spy Photos: Mercedes-Benz CLS 63 AMG: titulní fotka Konkurence rozhodně nespí, a protože o čtyřdveřová kupé je stále vyšší zájem, musí Mercedes pilně pracovat na druhé generaci modelu CLS. Máme tu špionážní fotky sportovní verze AMG.

Mercedes-Benz CLS – luxusní auto vyšší střední třídy, vyplňující mezeru mezi třídami E a S – se zapsal do automobilové historie jako zakladatel kategorie čtyřdveřových kupé. I po pěti letech na trhu kouzlo splývajících línií trvá, ačkoli designový trend Mercedesu už přeřadil na hrany a ostřejší prolisy. Právě tímto směrem se bude vyvíjet i nová generace CLS.

Už první sada fotografií prozrazuje navzdory maskování hodně o tvarech budoucího vozu. Vpředu se designéři snaží o sjednocení masek velkých kupé, a tak CLS dostane podstatně širší masku s velkou hvězdou po vzoru třídy CL (resp. třídy S Coupé). Světlomety se odsunou více do stran a přijdou o extravagantní tvar písmene L. Vnější zpětná zrcátka, připomínající ta v třídě E, se přestěhují na stopku umístěnou na dveřích. Silueta zůstává téměř stejná, kapkovitá záď bude pro CLS i nadále charakteristická, rozdíl mezi novým sedanem E a chystaným CLS bude ještě markantnější než dosud.

Mercedes-Benz v první generaci nepustil pod kapotu CLS nic jiného než šestiválce a osmiválce. Top model CLS 63 AMG by měl mít atmosférický osmiválec o výkonu 525 koní a to už je dobrá odpověď na konkurenční Porsche Panameru Turbo (přeplňovaný osmiválec, 500 koní) nebo na Aston Martin Rapide (atmosférický dvanáctiválec, 477 koní).

Jestli bude možno stejný standard udržet i nadále uvidíme ale až v roce 2011, kdy by se novinka měla objevit na trhu.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Mercedes-Benz CLS 63 AMG: fotka 1
  • Spy Photos: Mercedes-Benz CLS 63 AMG: fotka 2
  • Spy Photos: Mercedes-Benz CLS 63 AMG: fotka 3
  • Spy Photos: Mercedes-Benz CLS 63 AMG: fotka 4
  • Spy Photos: Mercedes-Benz CLS 63 AMG: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
jsem zvědaff Carlsson 20.11.2009  14:06
Vstoupit do diskuse ›