Spy Photos: Mercedes-Benz CLK Cabrio

Spy Photos: Mercedes-Benz CLK Cabrio: titulní fotka Model CLK doplňuje třídu C a je klasickým dvoudveřovým kupé, konkurent např. pro BMW 3 Coupé nebo Audi A5. A tento model bude ještě doplněn o kabriolet. Top verzí bude osmiválec CLK500 Cabrio.

Kdo se v tom má vyznat? Máme tu třídu C. To je klasický sedan. Pak přišlo C v provedení kombi. CL je obří kupé, luxusní auto a jedna z vlajkových lodí Mercedesu. CLS je čtyřdveřové kupé, auto pro lidi, kterým se klasické E-klasse nelíbí. Letos byla dokonce představena nová tříd CLC, která nahrazuje C Sportkupé… No a co potom je CLK? A k tomu ještě CLK cabrio?

U Mercedesu toho mají moc, ale vše je orientováno na potřeby zákazníka a každý si snad vybere to svoje auto. Model CLK doplňuje třídu C a je klasickým dvoudveřovým kupé, konkurent např. pro BMW 3 Coupé nebo Audi A5. A tento model bude ještě doplněn o kabriolet, ještě ale není jasné, zda CLK cabrio bude mít plátěnou střechou nebo pevnou skládací.

O tom, že Mercedes-Benz hodlá novou generaci CLK poslat na trh velmi brzy, svědčí i mohutné testování na všech frontách: auto bylo spatřeno na dalekém severu v Norsku, ve provozu velkoměsta, ale i ve velmi horkém Death Valley v Americe.

První kousky by měly na trh dorazit začátkem příštího roku a budoucí zákazníci se mohou těšit i na osmiválcovou verzi CLK500 a CLK500 Cabrio s výkonem 388 koní (285 kW) a točivým momentem 530 Nm, která bude k dispozici v druhé polovině roku 2009.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Mercedes-Benz CLK Cabrio: fotka 1
  • Spy Photos: Mercedes-Benz CLK Cabrio: fotka 2
  • Spy Photos: Mercedes-Benz CLK Cabrio: fotka 3
  • Spy Photos: Mercedes-Benz CLK Cabrio: fotka 4
  • Spy Photos: Mercedes-Benz CLK Cabrio: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.