Spy Photos: Mercedes-Benz C Coupe

Spy Photos: Mercedes-Benz C Coupe: titulní fotka Představení nového kupé třídy C se blíží mílovými kroky, proto není problém nafotit špionážní snímky vozu jen s minimálním maskováním.

Mercedes CLK si dal na nějaký ten čas pauzičku, aby vznikl prostor pro nové dražší kupé třídy E. Automobilka má ale v plánu na trh uvést menšího brášku C kupé, které bude cenově dostupnější. Testují se poslední komponenty, což naznačuje, že se nového auta brzy dočkáme.

Nový model má být příbuzným sedanů třídy C, podobně jako třída E Coupé. Vozidlo se dvěma dveřmi ale bude mít menší rozměry a pravděpodobně bude i levnější než samotný céčkový sedan.

Tvary přídě možná vypadají na první pohled příliš zaobleně a tedy dost vzdáleně od současné podoby mercedesu C, jenže sedan a kombi už brzy dostanou modernizovanou masku, nové světlomety a nové nárazníky, které budou mít styl, který dnešní snímky naznačují. Standardem budou výrazné pásy světelných diod ve spodní části nárazníku.

Záď je přímým derivátem konce karoserie sedanu. Naopak silueta je klasická – céčko bude kupé se vším všudy. Střecha začíná klesat už u B-sloupku a tvoří výrazný oblouk, končící daleko za osou zadní nápravy. Vnitřní uspořádání sedadel bude klasické 2+2.

Počítá se s modernizovanými nebo zbrusu novými čtyřválcovými a šestiválcovými motory. Samozřejmostí bude bohatá nabídka turbodieselů, včetně nového šestiválce C 350 CDI (265 k). Zážehovou alternativou k němu bude C 350 CGI s 306 k.

Premiéra Mercedesu C Coupé se očekává na autosalonu v Ženevě na jaře 2011.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Mercedes-Benz C Coupe: fotka 1
  • Spy Photos: Mercedes-Benz C Coupe: fotka 2
  • Spy Photos: Mercedes-Benz C Coupe: fotka 3
  • Spy Photos: Mercedes-Benz C Coupe: fotka 4
  • Spy Photos: Mercedes-Benz C Coupe: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.