Spy Photos: Mercedes-Benz C Coupé je skutečným nástupcem CLK

Spy Photos: Mercedes-Benz C Coupé je skutečným nástupcem CLK: titulní fotka Dny nejlevnějšího Mercedesu s pohonem zadních kol - řady CLC - jsou sečteny. Pseudo-kupé CLC bude vystřídáno skutečným nástupcem řady CLK.

Značka Mercedes-Benz se momentálně nachází ve fázi kompletní proměny své řady dvoudveřových modelů. Obnovu zahájila třída E Coupé, největší kupé – řada CL – právě absolvovala modenizaci, malé SLK je připraveno ve třetím vydání a takřka hotové je i nové SL.

Že jsme na něco zapomněli? Ano, máte pravdu. Ale nejsme sami. I samotná automobilka tak trochu opomněla, že v portfoliu existovalo místo pro kupé střední třídy, označované po dvě generace kódem CLK. Od loňska se u Mercedesu snažili zákazníky nasměrovat na větší a dražší éčkové kupé. Dostupnější alternativa je ale na cestě, což potvrzují i nové fotografie.

Nový model má být příbuzným sedanů třídy C, podobně jako třída E Coupé. Vozidlo se dvěma dveřmi ale bude mít menší rozměry a pravděpodobně bude i levnější než samotný céčkový sedan.

Tvary přídě možná vypadají na první pohled příliš zaobleně a tedy dost vzdáleně od současné podoby mercedesu C, jenže sedan a kombi už brzy dostanou modernizovanou masku, nové světlomety a nové nárazníky, které budou mít styl, který dnešní snímky naznačují. Standardem budou výrazné pásy světelných diod ve spodní části nárazníku.

Záď je přímým derivátem konce karoserie sedanu. Naopak silueta je klasická – céčko bude kupé se vším všudy. Střecha začíná klesat už u B-sloupku a tvoří výrazný oblouk, končící daleko za osou zadní nápravy.

Počítá se s modernizovanými nebo zbrusu novými čtyřválcovými a šestiválcovými motory. Samozřejmostí bude bohatá nabídka turbodieselů, včetně nového šestiválce C 350 CDI (265 k). Zážehovou alternativou k němu bude C 350 CGI s 306 k.

Premiéra Mercedesu C Coupé se očekává na autosalonu v Ženevě na jaře 2011.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Mercedes-Benz C Coupé je skutečným nástupcem CLK: fotka 1
  • Spy Photos: Mercedes-Benz C Coupé je skutečným nástupcem CLK: fotka 2
  • Spy Photos: Mercedes-Benz C Coupé je skutečným nástupcem CLK: fotka 3
  • Spy Photos: Mercedes-Benz C Coupé je skutečným nástupcem CLK: fotka 4
  • Spy Photos: Mercedes-Benz C Coupé je skutečným nástupcem CLK: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: Re: ;-) laufík 10.09.2010  15:26
Re: ;-) 125S 10.09.2010  12:27
;-) laufík 10.09.2010  11:38
Vstoupit do diskuse ›