Spy Photos: Maserati GT-C

Spy Photos: Maserati GT-C: titulní fotka Italská automobilka s trojzubcem ve znaku zažívá obrození v pravém slova smyslu. Novou generaci sportovního kupé GranTourismo doplní i otevřená verze GT-C.

Na jaře se na ženevském autosalonu představilo Maserati GranTurismo S (323 kW), které doplnilo modelovou řadu GT a částečně tak překlenulo koncernový skok od standardní verze GranTurismo (298 kW) po Ferrari F430 (360 kW). Aby toho nebylo málo na začátku léta byly zveřejněny první oficiální fotky faceliftovaného Quattroporte a samozřejmě nemůže chybět ani silnější verze Quattroporte S.

Stále nemáte dost? Ani se vám nedivím… Logicky se dalo odvodit, že po kupé GranTourismo se časem ukáže i kabriolet. Špionážní fotografové zachytili první snímky velmi maskovaného vozu, který je s největší pravděpodobností novým Maserati GT-C.

Co je celkem jasné, Maserati nebude pro kabrio vytvářet nový motor, proto pod kapotou GT-C najdeme osmiválec o objemu 4,2 s výkonem 298 kW. Modelovou řadu jistě doplní silnější eSko s agregátem 4,7 V8 o výkonu 323 kW. Oba motory budou spojeny s šestistupňovou automatickou převodovkou ZF s možností manuálního řazení pádly pod volantem.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Maserati GT-C: fotka 1
  • Spy Photos: Maserati GT-C: fotka 2
  • Spy Photos: Maserati GT-C: fotka 3

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20263 | Zobrazit seznam všech anket