Spy Photos: Lotus Eagle

Spy Photos: Lotus Eagle: titulní fotka Blíží se nám představení nového Lotusu a je pravděpodobné, že se nebude jmenovat Espirt, ale Eagle. "Orel" s pětisty koníky? Proč ne, těšíme se!

Testování nového Lotusu probíhá opět v mrazivých krajích severní Skandinávie, ale výjma konečného vzhledu už známe několik technických údajů.

Nový Lotus má interní označení Eagle a bylo potvrzeno, že pohonnou jednotkou bude přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4,4 l. Jde o agregát, který pracuje v novém crossoveru, BMW X6. V hlavách válců jsou piezoelektrické injektory přímého vstřikování HPI (High Precision Injection) i variabilní časování nasávacích a výfukových ventilů Double Vanos.

BMW při vývoji tohoto motoru neobvyklým způsobem ušetřilo místo. Dvě turbodmychadla (každé zásobuje své čtyři válce) a katalyzátory, jsou umístěné v prostoru rozevření válců do V. Díky tomu bylo možné neobvyklým způsobem navrhnout nasávací i výfukové potrubí, především však zvětšit jejich průřez a tím významně omezit protitlaky na obou stranách. Výsledkem je výkon 300 kW (407 k) při 5 500 až 6 400 ot./min a maximální točivý moment 600 Nm při 1 750 až 4 500 ot./min.

V novém Lotusu Eagle by tento agregát měl být naladěn někde okolo 500 koní, aby mohl budoucí sporťák konkurovat takovým vozům, jako je Lamborghini Gallardo, Ferrari F430, Porsche 911 Turbo nebo novému Nissanu GT-R.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Lotus Eagle: fotka 1
  • Spy Photos: Lotus Eagle: fotka 2
  • Spy Photos: Lotus Eagle: fotka 3
  • Spy Photos: Lotus Eagle: fotka 4
  • Spy Photos: Lotus Eagle: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Wow DBS 02.04.2008  18:25
Vstoupit do diskuse ›