Spy Photos: Ferrari 458 Spyder

Spy Photos: Ferrari 458 Spyder: titulní fotka Ferrari dlouho tají podobu připravovaného roadsteru 458 Spyder i před špionážními fotografy, proto vám nabízíme počítačem upravený obrázek, jak by nový kabriolet mohl vypadat.

Počítačový obrázek ukazuje možnou podobu vozu ze zado-bočného pohledu, který je pro nás v podstatě nejzajímavější. Podle zkušenosti z předchozích modelů (F360, F430) se dá tušit, že předek kabrioletu bude totožný, jako kupé 458 Italia. Skládací plátená střecha bude elektronicky ovládaná pomocí tlačítka na palubní desce.

U techniky dojde jen k několika drobnostem – určitě se dočkáme vyztužení rámu čelního skla a bočních výztuh, které přidají hmotnosti cca 70 kg na celkových 1450 kg. Na to lehce doplatí další dva ukazatele – sprint z nuly na stovku se dá čekat někdo kolem 3,6–3,8 s a maximální rychlost jistě přesáhne 300 km/h.

Ferrari 458 Spyder bude poháněn atmosférickým osmiválcem uloženým před zadní nápravou. Agregát v kupé disponuje výkonem 578 koní a 540 Nm a spolupracuje s automatickou sedmirychlostní dvojspojkovou převodovkou F1. Stejné parametry se dají očekávat i u kabrioletu a jistě nebude chybět ani trakční a stabilizační systémem F1-Trac.

Otevřené verze Ferrari 458 se dočkáme možná už na lednové výstavě NAIAS 2011 v Detroitu, ale odhadujeme, že premiéra se posune až na jarní výstavu v Ženevě.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Ferrari 458 Spyder: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.