Spy Photos: Cadillac CTS V Coupé

Spy Photos: Cadillac CTS V Coupé: titulní fotka Sportovní kupé s ostrými hranami a s přeplňovaným motorem z Corvette ZR-1? Ano, Cadillac CTS-V Coupe má být postrachem pro Ferrari, Lambo, Porsche...

Koncept Cadillac CTS Coupe se veřejnosti poprvé představil na loňské výstavě NAIAS v Detroitu a sériová podoba byla již na podzimní autoshow v Los Angeles. Designéři vytvořili na základech sériového čtyřdveřového sedanu CTS nový model dvoudveřového kupé s uspořádáním interiéru 2+2.

Dobrá zpráva pro všechny milovníky silných amerických aut je, že Cadillac i přes celosvětovou finanční krizi projekt silného kupé V-series neposlal k ledu a pilně testuje nový sporťák. Na špionážních snímcích je Cadillac CTS-V Coupe a pokud se zákulisní informace nepletou, Coupe by mělo dostat stejný motor, jako má sedan: agregát z Corvette ZR-1, kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 6,2 l bude naladěn na výkon 415 kW (556 k) při 6100 ot./min. a točivý moment 747 Nm při 3800 ot./min.

Oficální informace a fotografie by měly být uvolněny co nevidět, představení by se mělo konat již letos na některé z velkých mezinárodních výstav.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Cadillac CTS V Coupé: fotka 1
  • Spy Photos: Cadillac CTS V Coupé: fotka 2
  • Spy Photos: Cadillac CTS V Coupé: fotka 3
  • Spy Photos: Cadillac CTS V Coupé: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.