Spy Photos: Cadillac CTS Coupe

Spy Photos: Cadillac CTS Coupe: titulní fotka Bude Cadillac CTS Coupe konkurentem pro BMW řady 6 nebo Audi A5? To se dozvíme zhruba za rok, kdy bude představena sériová verze.

První generace, zastupující Caddilac v nejmenší luxusní kategorii na americkém trhu, dosáhla mnoha ocenění a solidních prodejních úspěchů; po celém světě si našla 275 tisíc kupců, což je za daných okolností solidní číslo. Proto nic nebránilo prvnímu pravidelnému nástupci, aby se jen s minimálními stylistickými změnami chopil tržního vesla a dál pomáhal obnovit prestiž značky Cadillac. Oficiální premiéra proběhla loni na lednovém detroitském autosalonu.

Uběhl celý rok a na stejném autosalonu se letos představila nejostřejší verze, Cadillac CTS-V, kde je pod kapotou uložen stejný motor jako u Corvette ZR1. Kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 6,2 litru poskytuje ve čtyřdveřovém sedanu výkon 405 kW (550 k) a točivý moment 746 Nm.

A na co se můžeme těšit příští rok? Špionážní fotografové zachytili na testovacím okruhu Cadillac v karosářské verzi Coupe. Sérivá verce je plánovaná až na rok 2009 a konkurenci bude mít v Audi A5, BMW řady 6, Mercedes-Benz SL, případně Nissanu GT-R nebo Porsche 911.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Cadillac CTS Coupe: fotka 1
  • Spy Photos: Cadillac CTS Coupe: fotka 2
  • Spy Photos: Cadillac CTS Coupe: fotka 3
  • Spy Photos: Cadillac CTS Coupe: fotka 4
  • Spy Photos: Cadillac CTS Coupe: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.