Spy Photos: BMW Z4

Spy Photos: BMW Z4: titulní fotka Nový roadster BMW Z4 bude delší, s novým podvozkem a s výkonnými motory. Hlavní vyzyvatel, Mercedes SLK, se má na co těšit... A my taky!

Letos byl představen faceliftovaný Mercedes-Benz SLK 55 AMG. To nenechalo konkurenta, automobilku BMW, chladným a pracuje na nové generaci roadsteru Z4.

Odhadovaná délka 4,3 m (tzn. o 20 cm více než teď) asi nebude daleko od reality. Těžit z toho mají hlavně cestující, kteří budou usazeni v prostornějším dvoumístném interiéru s větším pohodlím. Některé zdroje uvádějí, že nový model zůstane věrný klasické látkové střeše, jiné spekulují na téma variabilního hardtopu nové generace.

Maskování ukázalo několik výrazných stylistických prvků, z nichž tím nejdůležitějším je prolis, který z přední kapoty pokračuje na boční dveře. Podobný tvar pak začíná i nad zadním kolem. Před kapota přesahuje výrazně do boků, podobně jako tomu bylo u BMW Z3. Střecha je v tomto případě velmi pravděpodobně pevná skládací, podobně jako u současného BMW řady 3 Cabrio. Tmavý potah střechy má skutečnost, která skalní příznivce otevřených vozů BMW asi nepotěší, pouze kamuflovat.

Zcela nový podvozek, využívající komponenty BMW řady 3, by měl do roadsteru dorazit i s moderními šestiválci. Reálnou se prý pomalu stává i verze se vznětovým šestiválcem pod kapotou. Vrcholem má být opět model Z4 M, logické by bylo převzetí supermotoru V8 z BMW M3.

Na rozdíl od prvních dvou generací se bude třetí malý roadster od BMW vyrábět v Německu. Výroba (od roku 2009) totiž byla přiklepnuta závodě v Regensburgu. Bavorský závod v americkém Spartanburgu se bude zbývat něčím mnohem větším…

Fotogalerie

  • Spy Photos: BMW Z4: fotka 1
  • Spy Photos: BMW Z4: fotka 2
  • Spy Photos: BMW Z4: fotka 3
  • Spy Photos: BMW Z4: fotka 4
  • Spy Photos: BMW Z4: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.