Spy Photos: BMW M6 - konec atmosférického desetiválce

Spy Photos: BMW M6 - konec atmosférického desetiválce: titulní fotka BMW již tradičně prohánělo svoje nejsilnější kupé na Severní smyčce okruhu Nürburgring, proto M6 neunikla špionážních fotografům. BMW řady 6 se dočkáme na jarní výstavě v Ženevě, M6 dorazí zřejmě o rok později.

Na letošním pařížském autosalonu měl premiéru BMW Concept 6 Series Coupé. Slovíčko Concept značí, že se ještě nejedná o sériovou podobu nové řady 6, víme ale, jak moc jsou si podobné koncepty BMW a jejich produkční verze. Třetí generace modelové řady 6 od BMW by měla spatřit světlo světa na jarním autosalonu v Ženevě v roce 2011 a nejostřejší verze M6 by k zákazníkům měla dorazit o rok později.

Na špionážních snímcích pořízených na okruhu Nürburgring je vidět nové BMW M6 jen s minimálním plastovým krytím, BMW ale spíše sází na fólie s černobílými krucánky (někdo to označuje jako psycho-kamufláž).

Oproti standardnímu šestkovému kupé (či představenému konceptu) je ze snímků jsou patrné, že ostrá verze M6 bude mít 20palcové disky kol, větší brzdové kotouče a čtveřici koncovek výfukového systému. Očekává se opět bohaté uplatnění hliníkových slitin na podvozku i karoserii, některé povrchové díly by mohly být poprvé u šestky vyrobeny z uhlíkových kompozitů.

Je velmi pravděpodobné, že i M6 bude mít pod kapotou motor 4,4 V8 Twin Turbo (570–580 koní), který se již montuje do power-SUVs X5 M a X6 M. Jeho variantu dostane i nové BMW M5, aby se dotáhlo na Audi RS6, kde pracuje přeplňovaný desetiválec o výkonu 580 koní.

Fotogalerie

  • Spy Photos: BMW M6 - konec atmosférického desetiválce: fotka 1
  • Spy Photos: BMW M6 - konec atmosférického desetiválce: fotka 2
  • Spy Photos: BMW M6 - konec atmosférického desetiválce: fotka 3
  • Spy Photos: BMW M6 - konec atmosférického desetiválce: fotka 4
  • Spy Photos: BMW M6 - konec atmosférického desetiválce: fotka 5
  • Spy Photos: BMW M6 - konec atmosférického desetiválce: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.