Spy Photos: BMW M5

Spy Photos: BMW M5: titulní fotka Označení M5 má mezi automobilovými nadšenci stejné místo, jako pojmy 911, Impreza nebo GTI. Blíží se představení nové generace M5 (F10) a pod kapotou bude nejspíš benzínový agregát 4,4 V8 Twin-Turbo. Výkon? Můžeme jen tušit...

V nejednom srovnávacím testu se eM-pětka objevila proti ryzím sporťákům, a občas dokonce i vyhrála. Základem úspěchu minulé generace byl špičkový motor, atmosférický desetiválec o objemu 5,0 l disponující výkonem 507 koní a 520 Nm. Tento motor také posbíral nejedno ocenění, mezi kterými triumfuje titul Nejlepší motor roku 2006.

Momentálně je ale M5 o krok pozadu: Audi poslalo na trh nové superauto RS6 s přeplňovaným desetiválcem z koncernového Lamborghini Gallardo a na výkon 580 koní se stávající BMW M5 dívalo jen z velké dálky. Mercedes na své příznivce naopak apeluje vyšším objemem a osmiválec u E 63 AMG má výkon 525 koní. A protože kdo dneska neuchvacuje výkonem, ten hraje druhé housle, je třeba na to rázně odpovědět. Ano, BMW má motor 4,4 l V8 Twin-Turbo z modelů X5 M a X6 M… Je tedy velmi pravděpodoné, že se pod kapotou příští M5 (F10) objeví právě tato pohonná jednotka. Proslýchá se, že by měla mít výkon 578 koní.

Na špionážních snímcích ze Severní smyčky Nurburgringu je vidět nová M5 (F10) jen s minimálním plastovým krytím. BMW totož tradičně sází spíše na fólie s černobílými krucánky (někdo to označuje jako psycho-kamufláž). A proč také ne, jak vypadá pětkový sedan přece už dobře víme.

Fotogalerie

  • Spy Photos: BMW M5: fotka 1
  • Spy Photos: BMW M5: fotka 2
  • Spy Photos: BMW M5: fotka 3
  • Spy Photos: BMW M5: fotka 4
  • Spy Photos: BMW M5: fotka 5
  • Spy Photos: BMW M5: fotka 6


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.