Spy Photos: BMW 6 Cabrio

Spy Photos: BMW 6 Cabrio: titulní fotka Představení faceliftovaného šestkového Cabria je na spadnutí, premiéru čekáme již letos v létě. Další špionážní snímky jsou z typického testovacího okruhu Nürburgring.

Následující informace jsou z již známého BMW 6 Coupé, ale nečekáme, že by chystané Cabrio bylo v čemkoliv diametrálně odlišné, spíše naopak.

Vizuální změny se týkají předního nárazníku, nových předních světlometů (bi-xenon sériově) s integrovanými směrovými světly ze světelných diod, zadního víka zavazadelníku s nově konkávně tvarovanou plochou. Třetí brzdové světlo se přesunulo na odtrhovou hranu na zádi, koncová světla jsou sestaveny z diod. K dispozici jsou dva nové odstíny metalických laků a tři nové vzory kol z lehkých slitin.

Uvnitř jsou nové materiály dodávané v mnoha různých kombinacích, otočný ovladač iDrive dostal nové provedení s tužším pryžovým kroužkem pro snazší uchopení a přibylo 8 programovatelných tlačítek pro přímý přístup k jednotlivým funkcím.

Strategie BMW EfficientDynamics byla aplikována také na hnací ústrojí inovovaného BMW řady 6. Všechny motorizace BMW 6 nyní disponují funkcí Brake Energy Regeneration, která mj. reguluje zatěžování motoru odběrem výkonu přes alternátor ve vhodných režimech, motorizace kombinované s ručně řazenou převodovkou mají kontrolku pro optimální okamžik řazení, kompresor klimatizace pracuje jen když je to potřeba díky automatickému odpojování od hnacího řemenu.

V BMW řady 6 je možno objednávat adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, systémem varujícím řidiče před nechtěným opuštěním jízdního pruhu (vibracemi ve volantu) a adaptivními světlomety, které variabilně mění osvětlenou plochu podle aktuálního jízdního režimu.

Tip: Mrkněte na faceliftované kupé BMW řady 6.

Zážehové motory jsou dodávány s ručně řazenou převodovkou, alternativně je dodávána nová šestistupňová automatická převodovka. BMW si zaslouží uznání nejen za velmi slušné výkonové a dynamické parametry, ale také za spotřebu řadového šestiválce v 630i, která u automatické převodovky dosahuje hodnoty 7,7 l/100km. Zachován bude i vznětový motor 635d: dvojitě přeplňovaný šestiválec 2993 ccm s 210 kW resp. 580 Nm.

Fotogalerie

  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 1
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 2
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 3
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 4
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 5
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 6
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 7
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 8
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 9
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 10

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
... Johnny_P 25.05.2009  20:26
Vstoupit do diskuse ›