Spy Photos: BMW 6 Cabrio

Spy Photos: BMW 6 Cabrio: titulní fotka Faceliftované kupé řady 6 od BMW už známe celkem dlouho, ale s otevřeným modelem Cabrio si bavorská automobilka dává na čas. Známe motory, design i detaily v interiéru.

Vizuální změny se týkají předního nárazníku, nových předních světlometů (bi-xenon sériově) s integrovanými směrovými světly ze světelných diod, zadního víka zavazadelníku s nově konkávně tvarovanou plochou. Třetí brzdové světlo se přesunulo na odtrhovou hranu na zádi, koncová světla jsou sestaveny z diod. K dispozici jsou dva nové odstíny metalických laků a tři nové vzory kol z lehkých slitin.

Uvnitř jsou nové materiály dodávané v mnoha různých kombinacích, otočný ovladač iDrive dostal nové provedení s tužším pryžovým kroužkem pro snazší uchopení a přibylo 8 programovatelných tlačítek pro přímý přístup k jednotlivým funkcím.

Strategie BMW EfficientDynamics byla aplikována také na hnací ústrojí inovovaného BMW řady 6. Všechny motorizace BMW 6 nyní disponují funkcí Brake Energy Regeneration, která mj. reguluje zatěžování motoru odběrem výkonu přes alternátor ve vhodných režimech, motorizace kombinované s ručně řazenou převodovkou mají kontrolku pro optimální okamžik řazení, kompresor klimatizace pracuje jen když je to potřeba díky automatickému odpojování od hnacího řemenu.

V BMW řady 6 je možno objednávat adaptivní tempomat s funkcí Stop & Go, systémem varujícím řidiče před nechtěným opuštěním jízdního pruhu (vibracemi ve volantu) a adaptivními světlomety, které variabilně mění osvětlenou plochu podle aktuálního jízdního režimu.

Tip: Mrkněte na faceliftované kupé BMW řady 6.

Zážehové motory jsou dodávány s ručně řazenou převodovkou, alternativně je dodávána nová šestistupňová automatická převodovka. BMW si zaslouží uznání nejen za velmi slušné výkonové a dynamické parametry, ale také za spotřebu řadového šestiválce v 630i, která u automatické převodovky dosahuje hodnoty 7,7 l/100km. Zachován bude i vznětový motor: dvojitě přeplňovaný šestiválec 2993 cm 3 s 210 kW resp. 580 Nm.

Fotogalerie

  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 1
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 2
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 3
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 4
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 5
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 6
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 7
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 8
  • Spy Photos: BMW 6 Cabrio: fotka 9

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: kazíte si reputaci Roman Daněk (Autofun.cz) 11.11.2008  17:08
kazíte si reputaci ladhad 11.11.2008  16:36
??? aaac 11.11.2008  13:03
Vstoupit do diskuse ›