Spy Photos: Bentley Continental Supersport Cabrio

Spy Photos: Bentley Continental Supersport Cabrio: titulní fotka S přeplňovaným motorem W12 o výkonu 630 k se bude jednat o nejrychlejší a nejsilnější kabriolet, co kdy byl vyroben ve Velké Británii.

Letos na ženevském autosalonu měla premiéru nová extrémní verze kupé Continental Supersports. Na špionážních snímcích se na německém okruhu Nürburgring testuje otevřená verze Cabrio, zatím v provedení „muly“: podvozek a celkové nastavení na kabriolet, ale karosérie z kupé. Bentley Continental Supersports Cabrio bude nejrychlejším a nejsilnějším kabrioletem, co kdy byl vyroben ve Velké Británii.

Bentley v tomto modelu nabídne odlehčenou karoserii a přeplňovaný motor W12, naladěný na vyšší výkon a upravený pro spalování E85. Název Supersports je připomínkou modelu 3,0 Litre Supersports z roku 1925, který byl evolucí 3,0 Litre Speed a prvním Bentley schopným pokořit hranici 100 mil v hodině (160 km/h).

Konstruktérům se podařilo reálně ušetřit nemalých 110 kg. Hmotnost šla dolů především díky osazení karbonovo-keramických brzd s vrtanými kotouči, které jsou o 20 kg lehčí a použití nových 20palcových kol, která ušetřila dalších 10 kg. Karoserie je ve srovnání s Continental GT vzadu rozšířená, aby ukryla zadní kola s rozchodem rozšířeným o 50 mm. Nově tvarované otvory v přídi dodávají turbodmychadlům a intercooleru o 10 % víc vzduchu a otvory v kapotě odvádí horký vzduch od motoru.

Šestilitrový W12 je přeplňovaný dvěma turbodmychadly a má nejvyšší výkon 463 kW (630 koní) při 6000 ot./min. Maximum točivého momentu bylo zvýšeno na rovných 800 Nm a je dosaženo od 1700 otáček napříč téměř celým otáčkovým spektrem až do 5600 ot./min. Vyšší výkon společně se snížením hmotnosti přispěl k výraznému zkrácení akcelerace z nuly na 100 km/h, a to z 4,5 s na 3,9 s. Převodovka Quickshift, která je novou variantou šestistupňového automatu ZF 6HP26, byla navržena přímo pro Continental Supersports a řadí o 50 % rychleji než automat v Continental GT. Mezinápravový diferenciál TorSen má místo neutrálního poměru 50:50 sportovnější nastavení na 40:60.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Bentley Continental Supersport Cabrio: fotka 1
  • Spy Photos: Bentley Continental Supersport Cabrio: fotka 2
  • Spy Photos: Bentley Continental Supersport Cabrio: fotka 3
  • Spy Photos: Bentley Continental Supersport Cabrio: fotka 4
  • Spy Photos: Bentley Continental Supersport Cabrio: fotka 5
  • Spy Photos: Bentley Continental Supersport Cabrio: fotka 6
  • Spy Photos: Bentley Continental Supersport Cabrio: fotka 7
  • Spy Photos: Bentley Continental Supersport Cabrio: fotka 8
  • Spy Photos: Bentley Continental Supersport Cabrio: fotka 9
  • Spy Photos: Bentley Continental Supersport Cabrio: fotka 10

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.