Spy Photos: Audi TT RS roadster

Spy Photos: Audi TT RS roadster: titulní fotka Představení malého sportovního roadsteru se čtyřmi kruhy na masce se neodvratitelně blíží, mrkněte se na nové špionážní fotky bez maskování.

Na mezinárodní výstavě NAIAS v americkém Detroitu se začátkem roku představilo Audi TTS ve verzi kupé a roadster. Pod kapotou má notoricky známý přeplňovaný benzinový dvoulitr TFSI, který vyvine slibný výkon 272 koní (200 kW) a točivý moment 350 Nm bude k dispozici v rozmezí 2 500–5 000 otáček. Poháněna budou všechna čtyři kola, označení quattro v tomto případě znamená spojku Haldex. Kupé se šestistupňovým manuálem zvládne stovku za 5,4 s, roadsteru to trvá o 0,2 s déle a obě verze mají maximální rychlost elektronicky omezenou na obligátních 250 km/h.

S příchodem verze S ale asi není všem dnům konec. Nové snímky nemaskovaného Audi TT jasně naznačují, že eSko nebude v hierarchii roadsteru na vrcholu. Vše naznačuje, že by pod kapotou mohl být nový benzínový šestiválec o objemu 3,6 l, který v přeplňované verzi bude mít výkon někde kolem 365 koní.

Ta trhu, kam Audi TT-RS roadster přijede zřejmě až příští rok na podzim, nebude mít lehkou pozici. Na celkem úzký segment sportovních kabrioletů čeká mnoho dravců, jako je např. Porsche Boxster S, BMW Z4 M nebo Mercedes-Benz CLK cabrio. Uvidíme, jak se malý, ale rychlý kabriolet se čtveřicí kruhů na masce popasuje se svými soky, zatím těžko soudit.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Audi TT RS roadster: fotka 1
  • Spy Photos: Audi TT RS roadster: fotka 2
  • Spy Photos: Audi TT RS roadster: fotka 3
  • Spy Photos: Audi TT RS roadster: fotka 4
  • Spy Photos: Audi TT RS roadster: fotka 5

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.