Spy Photos: Acura TL

Spy Photos: Acura TL: titulní fotka V americkém Ohiu byl při testování vyfotografován chystaný konkurent pětkového BMW a Audi A6, kterým má ambice se stát nová generace Acury TL.

Značka Acura má v posledních letech trochu problémy s identitou. Přestože jde o první luxusní značku japonské automobilky na americkém trhu, v současnosti už ji její dřívější následovnice imageově přeskočily. Lexus a Infiniti se totiž dokázaly velmi rychle ideově oprostit od svých mateřských značek Toyota a Nissan a přešly nejen na výkonné motory, ale i pohon zadních kol, zatímco Acura stále tvrdošíjně lpěla na předokolkových derivátech mateřské Hondy a maximálně šestiválcových motorech. Acura tedy v současnosti spatřuje šanci alespoň v nabídce vozů s velmi vyspělým pohonem všech kol SH-AWD (v Evropě jej používá Honda Legend), jenž mají v současnosti tři z pěti modelových řad Acury.

Jedinými typy, které jsou dosud stále výhradně předokolky, jsou sedan střední třídy TSX (evropská Honda Accord) a vyšší střední třídy TL. U posledně jmenovaného by se to ale mělo již koncem letošního roku změnit s příchodem nové generace. Ta sice bude stále v základní verzi se šestiválcem 3,5 l o výkonu kolem 280 koní (206 kW) v nabídce s pohonem předních kol, ovšem stejná pohonná jednotka se bude kombinovat i se čtyřkolkou SH-AWD. V plánu je i sportovní 4×4 verze TL Type S, pro níž by měl být připraven šestiválec 3,7 l o výkonu kolem 320 koní.

Novinka by se však neměla opírat pouze o verze s pohonem všech kol, podle kuloárních informací by vůz měl přijít také s velmi odvážným a moderním designem. Světová premiéra vozu by měla proběhnout ve třetím čtvrtletí letošního roku a prodej by měl být zahájen zkraje roku 2009.

Fotogalerie

  • Spy Photos: Acura TL: fotka 1
  • Spy Photos: Acura TL: fotka 2
  • Spy Photos: Acura TL: fotka 3
  • Spy Photos: Acura TL: fotka 4

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.