Sportovní zadokolka od Toyoty a Subaru se odkládá

Sportovní zadokolka od Toyoty a Subaru se odkládá: titulní fotka Nástupce legendární "hačiny" bude mít zpoždění minimálně o dva roky, možná i víc.

Plánované malé sportovní kupé s pohonem zadních kol, které chce Toyota postavit i pro svou další značku Subaru, by se mělo objevit později, než se plánovalo.

Ačkoli se to může zdát při vyslovení jména Toyota poněkud zvláštní, zrovna tahle automobilka měla v portfoliu auto, které se stalo pro celou řadu milovníků driftování ikonou – Toyotu Corolla AE86, přezdívanou Hachi-Roku (hachi – 8, roku – 6). Tohle kupé patřilo do páté generace modelu Corolla a začalo se vyrábět počátkem osmdesátých let minulého století. Díky nízké hmotnosti i ceně si jej oblíbili tuneři a i v současnosti těchto aut najdete na driftovacích soutěžích a tuning srazech celou řadu.

Jak jsme před časem psali, Toyota se chystá ideu malé lehké zadokolky oprášit a nabízet ji na některých trzích i jako Subaru. Než se tak stane, vyměníte ale na svých driftovacích strojích ještě hodně sad pneumatik. Původně byl ohlášen rok 2011, nyní se však objevují zprávy, že se zahájení prodejů ve světě odkládá ještě o dva roky a není zatím jisté, zda je toto datum konečné, či zda se termín ještě oddálí.


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Re: AE86 riderhenry 02.01.2009  19:40
AE86 olin007 02.01.2009  15:00
presne naopak riderhenry 02.01.2009  11:53
Vstoupit do diskuse ›