SpeedART SP81-CR: divný název pro Porsche Cayman

SpeedART SP81-CR: divný název pro Porsche Cayman: titulní fotka Zdá se vám sériové Porsche Cayman moc pomalé? SpeedART chystá do Ženevy řešení.

Německý tuner SpeedART, zaměřující se na automobily Porsche, přiveze do Ženevy model s názvem SP81-CR, což není nic jiného než vyladěný Cayman. A vyladěný je myšleno v tom nejlepším slova smyslu. Z „fotek“ je vidět hlavně upravený design, ale to nejlepší je očím ukryto.

Ale hezky popořadě. Dvoubarevná kombinace modré a černé Caymanu sluší a dobře doplňuje upravené nárazníky a prahové nástavce. Téměř každý bodykit musí doplňovat i křídlo na zádi a ani zde tomu není jinak. Třešničkou na dortu však je přední kapota, která by měla být otevíraná dopředu. Exteriér je doladěn jednadvaceti palcovými koly a změněnou koncovkou výfuku na novém výfukovém systému s klapkou měnící zvuk, čímž se dostáváme konečně k té technice.

Z té je nejdůležitější motor a SpeedART nabídne tři úrovně poladění. První přidá 20 koní, druhá dalších patnáct a třetí výsledný výkon zaokrouhlí na 400 plnokrevníků. Nebylo však bohužel oznámeno, jakým způsobem bude tohoto nárůstu výkonu dosaženo, takže můžeme pouze doufat v atmosférické plnění. Ale přidaných 75 koní třetí úrovně je celkem dost. Při ladění motoru se nemá zapomínat ani na podvozek, a proto je k dispozici ve sportovní nastavitelné podobě.

Co se týče možných změn v interiéru, tak prý je možno říci si o cokoliv. Asi dle hesla „náš zákazník, náš pán“, nebo spíš „zaplatíš, uděláme“ $2$.

Fotogalerie

  • SpeedART SP81-CR: divný název pro Porsche Cayman: fotka 1
  • SpeedART SP81-CR: divný název pro Porsche Cayman: fotka 2

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.