Specter Werkes/Sports představil Corvette C6 GTR

Specter Werkes/Sports představil Corvette C6 GTR: titulní fotka Jak si s úpravou aktuální Vette C6 poradil americký úpravce z "hlavního města automobilů" Detroitu?

Firma Specter Werkes/Sports se tuningu corvetty fakt nebojí. Její kreace Corvette C6 GTR je tvořena v první řadě kompletním karbonovým wide-body kitem, nenž rozšiřuje původní vůz o 5,7 cm na každé straně a je dokonce o 2,5 cm širší než supersportovní ZR1.

Agresivnějšímu vzhledu sekunduje i posílená pohonná jednotka. Jde o emise splňující paket Matrix II, jenž zvětšuje pomocí zvýšeného zdvihu objem z 6,2 na 6,8 l. Spolu s dalšími úpravami vnitřností LS3 bylo dosaženo výkonu 543 koní (399 kW) a točivého momentu 717 Nm. Lepší ochlazování motoru zajistí průduchy v kapotě, lepší dýchání karbonový airbox se zvýšenou průchodností a lepší „výplach“ zase nerezový výfuk Corsa.

Síla motoru se přenáší na zadní 20" kola s pneumatikami 335/25, zatímco vpředu jsou runflatové michelinky PS2 o rozměru 285/30. Pod paprsky předních disků HRE, případně Forgeline vykukují šestipístkové třmeny brzdy StopTech svírající 15" kotouče, vzadu jsou čtyři pístky a 14" disky. Podvozek má nastavitelné stabilizátory Hotchkis, jinak si ponechal původní nastavení.

Už vám z toho taky jde hlava kolem? Tak pomalu zvolníme, vydýcháme se, pokocháme se pohledem na stříbrný „tekutý“ lak BASF, zadní svítilny s LED a po očku zkontrolujeme, jestli se nám na účte zbůhdarma neválí pětatřicet tisíc dolarů a v garáži nepostává tuctová sériová Vette.

Fotogalerie

  • Specter Werkes/Sports představil Corvette C6 GTR: fotka 1

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.