SMS: Steve Saleen se opět chystá na Mustang

SMS: Steve Saleen se opět chystá na Mustang: titulní fotka Firma SMS Supercars, kterou založil Steve Saleen po odchodu ze své původní společnosti, se na trh výkonných vozů uvedla úpravou Dodge Challenger a nyní má na mušce nový Ford Mustang modelového roku 2010.

Název SMS je složen z počátečních písmen jména Steve Mark Saleen a zakladatel této firmy nyní opět dává jasně najevo, že automobilem jeho srdce je Ford Mustang. Po stroji SMS Ford Mustang 25th Anniversary Concept, který je založen na současném provedení americké legendy, tak přijde na řadu i nové provedení modelového roku 2010.

Nový produkt firmy SMS má představovat radikální úpravu založenou na sériovém Fordu Mustang GT s nepřeplňovaným vidlicovým osmiválcem o objemu 4,6 litru s výkonem 320 koní (235 kW). SMS Mustang dostane upravený pohonný agregát s přeplňováním kompresorem a bude disponovat výkonem od 475 koní (350 kW) do 650 koní (478 kW).

Úpravy designu exteriéru i interiéru budou dílem Phila Franka, který je šéfdesignérem značky SMS. Pod karoserií s novou kapotou, nárazníky i kapotou se budou vedle výkonného motoru ukrývat i zcela nové komponenty zavěšení kol, brzdový systém a převodovka.

První upravené Mustangy se mají, podle tiskové zprávy společnosti SMS, představit v druhém čtvrtletí roku 2009.Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.