SMS 620 Camaro: Steve Saleen upravuje Chevrolet

SMS 620 Camaro: Steve Saleen upravuje Chevrolet: titulní fotka Společnost SMS Supercars, kterou vede Steve Saleen, k již dříve představeným úpravám 570 Challenger a 460 Mustang přidává kreaci na základě Chevroletu Camaro.

Po prodeji své původní firmy se Steve Saleen nemohl rozloučit s úpravami a založil novou společnost SMS Supercars. Ta nejprve odhalila koncept upraveného Mustangu. Krátce na to představila 570 Challenger a ještě o trochu později 460 Mustang.

Nyní zástupce značek Dodge a Ford doplní Chevrolet Camaro a trojlístek přímých konkurentů se díky Stevu Saleenovi dostává pod jednu střechu.

SMS 620 Camaro má upraven exteriér i interiér, ale to nejzajímavější je ukryto pod jeho kapotou. Zde je uložen vidlicový osmiválec o objemu 6,2 litru přeplňovaný patentovaným kompresorem SMS 296 a nabízený ve dvou verzích.

SMS 620 nabídne výkon 575 koní (423 kW) a točivý moment 813 Nm. Díky těmto hodnotám akceleruje Camaro z 0 na 96 km/h za 4,3 s. Ještě ostřejší je SMS 620X, jehož osmiválec má vedle kompresoru i zcela nové hlavy válců a poskytuje výkon 715 koní (526 kW) a točivý moment 949 Nm. Čas potřebný k zrychlení z 0 na 96 km/h se pak přibližuje 4,0 s.

Síla motoru může být u obou verzí přenášena na kola zadní nápravy prostřednictvím šestistupňové manuální nebo automatické převodovky. Výkonům motorů odpovídají i úpravy na podvozku, který je vybaven adaptivními tlumiči a novým brzdovým systémem, 16palcovými kotouči vpředu a 14palcovými kotouči vzadu. Brzdové třmeny jsou použity vpředu 8pístkové a vzadu 6pístkové.

Vedle techniky Camara si u SMS Supercars samozřejmě pohráli i se vzhledem jeho exteriéru a interiéru. Karoserie dostala novou příď s agresivněji tvarovaným nárazníkem a novou maskou chladiče. Nová je i kapota motoru vybavená červenými klapkami „red butterfly“, které se otevřou při sešlápnutí plynu. Upraveny jsou i prahy, zadní nárazník a na víku zavazadlového prostoru je nový spoiler. Pro interiér je připraveno čalounění kombinující kůží s Alcantarou.

SMS 620 Camaro má jako nejnovější kreace SMS Supercars vstoupit na severoamerický trh v druhém čtvrtletí letošního roku.

Fotogalerie

  • SMS 620 Camaro: Steve Saleen upravuje Chevrolet: fotka 1
  • SMS 620 Camaro: Steve Saleen upravuje Chevrolet: fotka 2
  • SMS 620 Camaro: Steve Saleen upravuje Chevrolet: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.