Úprava Slovakiaringu: s létáním je konec?

Úprava Slovakiaringu: s létáním je konec?: titulní fotka Ze Slovenska k nám přišla zpráva o úpravě druhého horizontu na Slovakiaringu. Přinese rychlejší časy a konec letecké show.

Fanoušci jej milují, jezdci vesměs nenávidí. Řeč je o druhém horizontu na Slovakiaringu, na kterém se do vzduchu dostávají nejen motorkáři, ale také rychlá GTčka; jak je ostatně vidět na videu na konci článku.

V rámci zvyšování bezpečnosti okruhu bude druhý horizont snížen ze současných zhruba pěti metrů na polovinu, zrušen tak nejspíše bude obslužný tunel, který zde pod tratí vede, leda by ho stavaři zapustili pod úroveň terénu, což se kvůli možným problémům s vodou nejspíše očekávat nedá.

Dobrou zprávou pro „hobbíky“ je však možnost zrušení retardéru, který zde právě kvůli nepřehlednému a nepříjemnému horizontu při volných jízdách býval. A ani diváci nebudou nadávat (tedy ti, kteří se nepřišli podívat na letecký den), protože z tribuny F byde nyní lépe vidět na celý okruh.

Hotovo má být v dubnu, auta by se na upravený okruh měla vydat nejpozději v květnu. Jsme docela zvědaví, o kolik toto opatření zrychlí časy na kolo. Pár desetinek by to určitě být mohlo.

Foto: www.moto-cup.sk


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.