Škoda Octavia RS+ a Fabia RS+ na Wörthersee

Škoda Octavia RS+ a Fabia RS+ na Wörthersee: titulní fotka Škoda se letos poprvé zúčastnila tuningové akce GTI Wörthersee, jejíž 29. ročník se konal od 12. do 15. května. Nejprve odhalila pouze skici studií, které zde představila a nyní zveřejnila i jejich fotky přímo z místa činu.

Škoda na tuningový sraz u rakouského jezera Wörthersee přivezla dvě studie s názvem Fabia RS+ a Octavia RS+, jimž dělaly společnost dva závodní speciály Fabia Super 2000. Oba vozy, k jejichž označení přibylo ještě znaménko plus, jsou dílem designérského studia automobilky Škoda a představují speciální optické pakety, a také barevné úpravy s využitím samolepicích folií.

U Fabie RS+ se designéři, v jejichž čele stojí Jozef Kabaň, vedoucí oddělení designu Škoda Auto, snažili o optické snížení a rozšíření malého hatchbacku, jehož proporce jsou neustálým terčem kritiky. Dvoubarevnou kombinaci exteriéru tvoří šedá, která má reprezentovat sportovní výraz a jednoduchost doplněnou designovými detaily, zatímco zelená na střeše a kolech odkazuje na úspěchy v rallye a spojení s S2000.

Vedle specifického laku a karoserie s barevně odlišenou střechou dostala Fabia RS+ tmavé přední světlomety a masku chladiče, difuzor, přední i zadní spoilery v černé barvě. K zavodním speciálům ji mají opticky přiblížit funkční výdechy na kapotě motoru. V interiéru jsou použity nové materiály v barvách exteriéru a sportovní sedadla, známá například majitelům Audi s označením RS.

V případě Octavie RS+ Josef Kabaň v tiskových materiálech uvedl, že cílem konceptu je zdůraznit individuální charakter modelové řady RS. K tomu slouží barevné provedení exteriéru, decentní spoilery, tmavé přední světlomety a zadní svítilny z LED i nové materiály a barvy v interiéru.

Vedle dvojice konceptů se v rakouském Reifnitzu představily i dva závodní speciály Fabia Super 2000. Ty zde prezentovali jezdci Mattias Kahle závodící s podporou Škoda Auto Deutschland a Raimund Baumschlager jezdící za soukromý tým BRR.

Vozy zastupující mladoboleslavskou automobilku se představily na stánku zabírajícím 200 čtverečních metrů, který byl umístěn vedle značky SEAT. Vedle zástupců české a španělské značky se na letošním Wörthersee představilo sedm továrně upravených Audi A1 a dva speciální Golfy GTI.

Fotogalerie

 • Škoda Octavia RS+ a Fabia RS+ na Wörthersee: fotka 1
 • Škoda Octavia RS+ a Fabia RS+ na Wörthersee: fotka 2
 • Škoda Octavia RS+ a Fabia RS+ na Wörthersee: fotka 3
 • Škoda Octavia RS+ a Fabia RS+ na Wörthersee: fotka 4
 • Škoda Octavia RS+ a Fabia RS+ na Wörthersee: fotka 5
 • Škoda Octavia RS+ a Fabia RS+ na Wörthersee: fotka 6
 • Škoda Octavia RS+ a Fabia RS+ na Wörthersee: fotka 7
 • Škoda Octavia RS+ a Fabia RS+ na Wörthersee: fotka 8
 • Škoda Octavia RS+ a Fabia RS+ na Wörthersee: fotka 9
 • Škoda Octavia RS+ a Fabia RS+ na Wörthersee: fotka 10
 • Škoda Octavia RS+ a Fabia RS+ na Wörthersee: fotka 11
 • Škoda Octavia RS+ a Fabia RS+ na Wörthersee: fotka 12
 • Škoda Octavia RS+ a Fabia RS+ na Wörthersee: fotka 13


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
:) :) 20.05.2010  09:53
Re: hezky salamoon 20.05.2010  00:55
hezky janodespota 19.05.2010  22:08
recaro-cs aspfoj 19.05.2010  17:43
Re: ehm... CJo 19.05.2010  16:01
ehm... laufík 19.05.2010  14:59
len LED, nie LED diody CJo 19.05.2010  09:08
Kombinace Falta 19.05.2010  08:30
Vstoupit do diskuse ›