Diskuse: Silvestrovský test: Honda Insight: Flower power

zpět na článek
 • TeeJayfoto TeeJay

  Re: Smekám

  03.01.11 07:06 Reagovat

  Tak možná, že k tomu měli přizvat Saudka. ;-\ Tyhle komentáře nechápu. Nejsem tedy žádný znalec, ale když se mi fotky líbí, tak pochválím. Z mého pohledu jsou povedené kompozičně a mají i pěkné barvy, nevím, co by sis představoval. A s tím prachem, to je vážně vtipné - asi při čekání, až se ukáže na palubáku 666, drželi v jedné ruce foťák a ve druhé mokrý hadr, ne? :-!

 • Plzenak

  Re: Smekám

  02.01.11 21:52 Reagovat

  Tak zrovna fotky bych zas až tak nechválil. Nápad s pumpou je určitě dobrej :yes: , ale to je tak vše. Dalo se z toho určitě dostat víc, hlavně na poměry zdejšího webu, kde jsou fotky vždy nadprůměrné. Když už nic, tak ten prach v interiéru určitě utřít před focením šel :-O .

 • TeeJayfoto TeeJay

  Smekám

  02.01.11 11:01 Reagovat

  Právě jsem se vrátil nikoli z hradu, ale z divočiny, dva týdny bez internetu jsou skutečnou zkouškou charakteru >:D (vřele doporučuji) a nejnovější test mě opravdu dostal. Podle mě jeden z nejlepších co tu vyšel, a to už je co říct. Vtipně a s nadhledem popsané auto, které zdánlivě na autofunu nemá co dělat, extrémně osvěžující počin. :yes: Jenže to není všechno. Test doprovází opravdu vynikající fotky, a to jak řemeslně, tak nápadem. Hybrid u torza benzinky, to je přece jen jiná liga, než profláklé pózování s transformátorovou stanicí (nebo hůř, s tramvají) v pozadí. A fotkou s km dojezdem, jste mě opravdu dostali. >:D :yes: :yes: :yes:

  Sakra chlapi, nemůžete tu laťku přece furt zvedat. >:-[]

 • Michal Foktfoto Michal-Fokt

  Re: Benzinka

  02.01.11 00:14 Reagovat

  LOL2000, Riderhenry: celková spotřeba byl údaj po dotankování, dílčí výsledky jsou bohužel čistě počítačové. V našich podmínkách to bohužel dost dobře jinak dělat nelze. Souhlasím s tím, že se někdy liší údaje od reality dost, v tomto případě však údaje odpovídaly. Na Spritmonitor má Insight II průměr 5,51, ovšem výsledky oscilují od 4,07 po 7,27, takže našich 5,2 není nijak překvapujících. Jinak co se týče srovnání spotřeb s "normálními" auty - na auto.cz jsou údaje o spotřebě při stovce a 130 prakticky u každého testu, tak lze srovnávat. Insight je na tom cca o 0,5 l hůř, než Golf 1.6 TDI s manuálem.

  275GTB: Důvod je hlavně ten, že při jízdě za hybridem není nutné přepínat oběh vzduchu na vnitřní cirkulaci. A žádný diesel ani turbobenzin není schopen využívat rekuperaci kinetické energie, která tak přijde vniveč. Finančně je to stále nesmyslné, ale to bude zřejmě jen otázka času. Mimochodem - lithium je další zdroj energie a není tedy důvod ho nevyužívat. Navíc by mělo jít o jeden z nejběžnějších prvků na planetě, krom "oficiálních" nalezišť je přítomen třeba i v mořské vodě.

 • Uživatel_5340709foto Uzivatel-5340709

  Re: Benzinka

  01.01.11 17:22 Reagovat

  Henry: celkem dobrá poznámka, pokud by to redakce měřila dotankováním po hrdlo, mohli bychom se dočkat hodnot opravdu plus - mínus až jeden litr. Je fakt, že u cca. 2/3 aut to ukazuje hodně nepřesně.
  MT - ok

 • riderhenryfoto riderhenry

  Re: Benzinka

  01.01.11 16:33 Reagovat

  Libi se mi strizlivy nazor redakce, s kterym souhlasim. Jen me trochu zdesilo mereni spotreby - to opravdu nemerite spotrebu dotankovanim ale verita palubnim pocitacum? Vim, ze treba v takovem XC90 meri i vice nez o 1 litr nepresne...

  Celkem by me zajimalo, jakou bych mel spotrebu se svym autem pri stejne jizde. Neni to narazka na nesmyslnost hybridu, spis zvedavost. Taky bych si mel asi poridit nejakou kvetouci zahradku, abych usetril >:D

 • _MT__

  Re: Benzinka

  01.01.11 16:26 Reagovat

  @ J@W: Pokud vím, současná generace je 3. Ta 1. se v Evropě snad ani neprodávala, 2. byla ta obludka s 1.5 a 3. je ta současná s 1.8 (včetně verze plug-in, na což byla od začátku stavěna, jen chyběly dodatečné baterky).

 • _MT__

  Re: Benzinka

  01.01.11 16:24 Reagovat

  ad naftový hybrid:

  To by mě pak zajímala hmotnost... turbo, silnější blok dieslu a ještě k tomu elektromotor/y a baterky.

 • 275 GTB

  Re: Benzinka

  01.01.11 14:02 Reagovat

  i kdyby si to bralo 4 litry na sto tak nechápu význam tady těch debilních a drahých hybridů když se dělaj nafťáky které mají stejnou neli menší spotřebu a aji benzíny s turbem se blíží těmto hodnotám, tam by se měl dál zaměřovat vývoj. Všichni plaší že dojde ropa tak s vyrábějí elektromobili kde se ve velké míře používá lithiových baterii akorád ty chytré hlavičky nezajímá že zásoby lithia na světě jsou ještě mnohonásobně menší než ropa magoři hadra fakt :no:

 • LOL2000

  Re: Benzinka

  31.12.10 22:03 Reagovat

  Jak znám "počítače" spotřeby Hondy, tak je potřeba 0,5 litru přidat.

  Průměr na spritmonitoru je 5,45.
  ;-)

  IMHO jediný relevantní údaj.
  Chce to nizkoobsahovou naftu....prostě účinnost je učinnost. ;-)

 • Uživatel_5340709foto Uzivatel-5340709

  Re: Benzinka

  31.12.10 15:07 Reagovat

  Je to tak, zatím je ta cena spíše pro lidi, co si chtějí ten "pocit že šetří" ;-) náležitě zaplatit, ale srovnáme-li např. prius I a II, tak ceny jdou slušně dolů a možná že prius III /nepočítáme li prius plug-in jako III/, a IV už bude za ceny běžné konfekce.

 • Michal Foktfoto Michal-Fokt

  Re: Benzinka

  31.12.10 15:00 Reagovat

  Kdyby za Práglem, tohle je přímo v Matičce stověžaté. ;-) Je to tak, viděl jsem testy, kdy byla deklarována spotřeba 7,5 l, to je pak ten případ naprostého nevyhovění režimu hybridu. Jde o tu symbiózu člověka a stroje. ;-)

  Že se dá s hybridem jet za málo je holý fakt, stejně tak ovšem platí, že při jejich cenách zatím není reálné, aby si je lidé pořizovali kvůli úspoře, čemuž ostatně odpovídají prodejní čísla. Ovšem stačilo by možná, kdyby měly alespoň takové výhody, jako mají nafťáky a situace by byla hned malinko jiná.

  Nejlepší na insightu ale je, že opravdu člověka naučí jezdit úsporně, nabyté zkušenosti pak lze aplikovat na libovolné jiné auto. Je to taková autoškola pro pokročilé. >:D

 • Subaru4everfoto Subaru4ever

  Peklo

  31.12.10 14:57 Reagovat

  Pekelně dobrý test pekelného vozu :-) :yes: >:-[]

 • Uživatel_5340709foto Uzivatel-5340709

  Benzinka

  31.12.10 14:50 Reagovat

  Sem nevěděl, že hned za Práglem to vypadá jako v Mexiku >:D .
  Za celý test sotřeba kolem 5 l je celkem zajímavá hodnota, a je vidět, že když se člověk podřídí režimu hybridu, tak to má smysl.

zpět na článek