Shelby F-150 Super Snake Street Truck je silniční alternativa pro Raptor

Shelby F-150 Super Snake Street Truck je silniční alternativa pro Raptor: titulní fotka Shelby American pro letošní rok do své nabídky vrací nabroušený silniční pick-up F-150 Super Snake, který má tentokrát pod kapotou osmiválec naladěný na výkon 760 koní.

Super Snake je označení, které je nejčastěji zmiňováno v souvislosti s extrémními úpravami pro Ford Mustang, ale příznivci produkce společnosti Shelby American vědí, že je čas od času využito i pro důkladnou úpravu pick-upu F-150 v pořádně rychlý silniční stroj, který se terénu vyhýbá.

Nejnovější Shelby F-150 Super Snake nastupuje jako provedení pro modelový rok 2017, které svým designem i technikou a jízdními výkony odkazuje na F-150 SVT Lightning z devadesátých let i na Shelby F-150 Super Snake představený v roce 2009.

Novinka rozhodně zaujme svým sportovně střiženým zevnějškem s novými nárazníky, nástavci prahů či kapotou motoru. Všechny nové komponenty mají přispět k lepšímu proudění vzduchu kolem karoserie či chlazení motoru.

Pozornost pak v případě exteriéru přitahuje i snížení světlé výšky v kombinaci s 22palcovými koly obutými do pneumatik o rozměrech 305/45 R22.

V mohutné přídi se ukrývá pětilitrový vidlicový osmiválec, který díky kompresoru, přepracovanému sání, vstřikování paliva, chlazení a výfukovému systému z nerezové oceli nabízí nejvyšší výkon 760 koní (559 kW), který může v závislosti na přání budoucího majitele mířit na všechna čtyři kola nebo výhradně jen na zadní nápravu.

Shelby F-150 Super Snake Street Truck má ve své nejnovější podobě vzniknout v sérii 150 exemplářů. Zájemci o pick-up proměněný ve sportovní auto přesně podle severoamerických představ si musí připravit minimálně 96.880 amerických dolarů (zhruba 2.310.000 Kč).

Fotogalerie

  • Shelby F-150 Super Snake Street Truck je silniční alternativa pro Raptor: fotka 1
  • Shelby F-150 Super Snake Street Truck je silniční alternativa pro Raptor: fotka 2
  • Shelby F-150 Super Snake Street Truck je silniční alternativa pro Raptor: fotka 3
  • Shelby F-150 Super Snake Street Truck je silniční alternativa pro Raptor: fotka 4
  • Shelby F-150 Super Snake Street Truck je silniční alternativa pro Raptor: fotka 5


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.