Shelby Cobra továrního týmu míří do aukce

Shelby Cobra továrního týmu míří do aukce: titulní fotka Na aukci s názvem Automobiles of Amelia Island pořádané 13. března společností RM Auctions bude nabídnuta vzácná Shelby Cobra z roku 1964, kterou používal tovární tým v závodech U.S. Road Racing Championship (USRRC).

Shelby Cobra z roku 1964, jejíž šasi má číslo CSX2557, představuje vzácný automobil, který používal tovární tým do roku 1966, kdy byl prodán. Tento vůz je jedním z šesti továrních závodních vozů s motorem 289 (objem 4,7 litru) a z této série měly pouze dvě Cobry dvojité výfuky na obou stranách.

K pohonu této závodní Cobry slouží osmiválec poskytující výkon přes 300 koní (221 kW). Síla motoru je na kola zadní nápravy přenášena manuální čtyřstupňovou převodovkou a rozdováděný roadster již v roce 1964 krotily kotoučové brzdy na všech čtyřech kolech.

Tento konkrétní vůz díky rozšířeným blatníkům a většímu otvoru sání v kapotě motoru připomíná následující model Cobra 427 se sedmilitrovým osmiválcem, ale právě jeho menší a lehčí motor 289 z něj dělal lépe ovladatelný vůz pro použití na technicky náročnějších tratích.

V polovině devadesátých let prodělala tato Cobra rekonstrukci, která jí vrátila kondici nového vozu a podobu z dob jejího účinkování v továrním týmu v polovině šedesátých let. Společnost RM Auctions očekává, že se tento vzácný automobil vydraží za 1,5 až 1,9 milionu dolarů (zhruba 29 až 36 milionů Kč).

Fotogalerie

  • Shelby Cobra továrního týmu míří do aukce: fotka 1
  • Shelby Cobra továrního týmu míří do aukce: fotka 2
  • Shelby Cobra továrního týmu míří do aukce: fotka 3
  • Shelby Cobra továrního týmu míří do aukce: fotka 4
  • Shelby Cobra továrního týmu míří do aukce: fotka 5
  • Shelby Cobra továrního týmu míří do aukce: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:

Zatím nebyly vloženy žádné diskusní příspěvky.