Šestiletý kluk sbírá znaky aut, napsal si o ně snad všem výrobcům. A ti mu poslali mnohem víc

Šestiletý kluk sbírá znaky aut, napsal si o ně snad všem výrobcům. A ti mu poslali mnohem víc: titulní fotka Všechno to začalo, když bylo chlapci jménem Patch Hurty pět let. Tehdy našel poblíž domova v americkém státě Connecticut u krajnice upadlý znak z nějakého Fordu.

Auta měl rád už v té době a jména automobilek a jejich modelů byla jedna z prvních slov, která uměl přečíst.

Když našel svůj první znak, usmyslel si, že by bylo skvělé mít znaky všech značek na světě. Jenže postávat u krajnice a čekat, až nějaký upadne z Bugatti Chiron by bylo dost beznadějné. A tak napsal raději dopisy všem značkám a čekal, co se stane.

S pomocí své matky tedy nakopíroval krátký dopis o tom, kdo je, jak dlouho má rád auta a o co se snaží. A také, jak skvělé bylo mít skutečný znak z auta, a jestli by mu nemohli nějaký nadbytečný také poslat. Přidal drobnou minci z prasátka a fotku, jak má svůj první znak. Každý dopis vlastnoručně podepsal – bylo jich přes 50. Obeslal totiž i automobilky, které už neexistují, jako třeba Saturn. Pak už jen zbývalo čekat, jestli někdo odpoví.

Tohle je náš nový hrdina. Švédský důchodce jezdí Panterou s 9,3litrovým motorem

A odpovědi skutečně přišly, a to nejen s logy. Volvo mu například poslalo nejen velký znak z masky, ale také řadu reklamních předmětů včetně frisbee. Jeep se hluboce omluvil, že vlastně žádný znak nemá, ale poslal mu celý kovový nápis, klobouk, klíčenku a propisku. BMW mu poděkovalo, že sleduje i jejich výrobky a s radostí mu poslalo nový znak z jejich aut. Zahanbit se nenechaly ani firmy Tesla, Bugatti, Infiniti, Honda, Volkswagen a spousta dalších. Lincoln mu ke znaku přibalil i originální, tužkou kreslenou skicu modelu Continental od designéra. A prakticky všechny automobilky mu vrátily i minci na poštovné nazpět.

Dokonce i ty značky, které již v USA neprodávají, se snažily malého kluka potěšit. Suzuki se z amerického trhu stáhlo již v roce 2014, ale poslalo mu klíčenku, samolepky a prospekty k motorkám, které si ještě za oceánem koupit mohou. Také Isuzu se omluvilo, že prodej osobáků byl ukončen v roce 2008 a nyní nabízí jen užitková auta, tak mu automobilka poslala alespoň pár autíček Hot Wheels.

Patch i jeho rodiče byli příjemně překvapeni z odpovědí. Sice žádná z automobilek nemá speciální oddělení pro dětské dopisy, ale všude se našel někdo, kdo se přáním malého kluka zabýval. I v USA totiž přichází trend, že lidé si dělají řidičák až později, než tomu bývalo obvyklé a najít si čas na šestiletého kluka, kterého od vlastnictví auta dělí ještě pěkná řádka let, je milé.

Rolls-Royce ukázal nejzajímavější zakázky loňského roku. Je mezi nimi i auto vzdávající poctu československým pilotům

Mluvčí Hondy napsal, že doufá, že Patchova láska k autům přetrvá a bude růst. Dopis od něj byl dokonce ručně psaný. I manažer péče o zákazníky v Bentley mu poděkoval, že i s nimi sdílel svou lásku k autům. A také v Infiniti si našli čas, aby dopis napsali ručně a podepsalo jej hned 9 zaměstnanců. A u Volkswagenu, kde následně dostali od Patche ještě dopis s fotkou, kde se raduje z jejich loga, byla prý dojatá celá kancelář.

Nyní má tedy jeden malý kluk plno suvenýrů od spousty automobilek a zbývá mu jen počkat, než bude mít i skutečné auto. Možná to bude Ford, protože jej má nejraději. Koneckonců právě jeho znak měl ve sbírce jako první, třeba to bude osud.

Martin Tolar

Fotogalerie

  • Šestiletý kluk sbírá znaky aut, napsal si o ně snad všem výrobcům. A ti mu poslali mnohem víc: fotka 1
  • Šestiletý kluk sbírá znaky aut, napsal si o ně snad všem výrobcům. A ti mu poslali mnohem víc: fotka 2
  • Šestiletý kluk sbírá znaky aut, napsal si o ně snad všem výrobcům. A ti mu poslali mnohem víc: fotka 3
  • Šestiletý kluk sbírá znaky aut, napsal si o ně snad všem výrobcům. A ti mu poslali mnohem víc: fotka 4
  • Šestiletý kluk sbírá znaky aut, napsal si o ně snad všem výrobcům. A ti mu poslali mnohem víc: fotka 5
  • Šestiletý kluk sbírá znaky aut, napsal si o ně snad všem výrobcům. A ti mu poslali mnohem víc: fotka 6

Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Olga_tiela Olga_tiela 23.02.  05:50
sberatel aod 27.01.  14:02
Re: . Pakuň 26.01.  13:28
Re: . RS 26.01.  11:07
. Obelix 25.01.  23:10
Vstoupit do diskuse ›