SEMA: Pontiac si pro Las Vegas připravil tři koncepty

SEMA: Pontiac si pro Las Vegas připravil tři koncepty: titulní fotka Pontiac si pro autosalon SEMA připravil vozy G8 XP Street concept, G8 ST concept a Solstice GXP Coupe concept, které mají demonstrovat především možnosti úprav za využití dílů z nabídky koncernu GM.

Všechny tři vozy, které Pontiac vystavuje na autosalonu SEMA jsou pouhými koncepty, které se podle tiskových informací automobilky nemají dostat do sériové výroby, ale mají předvést možnosti využití dílů z nabídky komponentů uvedených v katalozích GM Accessories a GM Performance Parts.

Pontiac G8 GXP Street concept

První z trojice konceptů je založen na sériovém čtyřdveřovém sedanu G8 v provedení GXP. Tento automobil je standardně vybaven zážehovým osmiválcem o objemu 6,2 litru s výkonem 415 k (309 kW) a točivým momentem 562 Nm. Koncept s označením Street je vybaven novým motorem LSX454, který má katalogové číslo 19166972 a z objemu 7,4 litru poskytuje 638 koní (476 kW) a točivý moment 813 Nm. Síla tohoto motoru je na kola zadní nápravy přenášena prostřednictvím šestistupňové automatické převodovky Hydra-Matic 6L80.

Vedle výkonného motoru přichází ke slovu i zdokonalený brzdový systém, sloužící původně v koncernovém příbuzném Cadillacu CTS-V. Třmeny kotoučových brzd s logem GXP mají červenou barvu a jsou ukryty za dvacetipalcovými litými koly.

Pontiac G8 GXP Street concept má oproti sériovému modelu agresivnější vzhled díky nové přednímu i zadnímu nárazníku. V interiéru je použito kožené čalounění a na opěrkách hlav sedadel je logo GXP.

Pontiac G8 ST concept

Tento koncept vychází ze sériové podoby nového pick-upu G8 ST, který do showroomů dorazit až koncem roku 2009. Pod kapotou tohoto vozu pracuje small-block V8 o objemu 6,0 litru výkonem 361 koní a točivým momentem 522 Nm, spolupracující se šestistupňovou automatickou převodovkou Hydra-Matic 6L80. Tato pohonná jednotka využívá Active Fuel Management a v případě potřeby může využívat pouze čtyři válce, čímž se sníží spotřeba paliva.

Oproti připravovanému sériovému provedení je koncept vylepšen sníženou světlou výškou, dvacetipalcovými litými koly, speciálním metalickým lakem karoserie, koženým čalouněním sedadel s červeným prošíváním a koženým volantem i manžetou řadící páky.

Pontiac Solstice GXP Coupe concept

Dvoumístný sportovní model Solstice se v letošním roce nově představil v provedení Coupe, které má odnímatelný střešní díl nad hlavami cestujících. Tento model je dostupný v sériovém provedení GXP, jehož přeplňovaný zážehový motor o objemu 2,0 litru disponuje výkonem 260 koní (194 kW).

Koncept, který se představuje tento týden v Las Vegas je vybaven sadou GM Performance Parts’ Stage 2, které obsahuje nové díly motoru a sání, díky nimž se výkon zvýší až na 290 koní (216 kW). Dalšími prvky z nabídky GM Performance Parts jsou sportovní výfukový systém a systém odpružení určený pro závodní dráhy.

Exteriér vozu není změněn žádnými designovými úpravami a má jej pouze vylepšovat bílý lak Olympic White s modrými pruhy Hydro Blue a leštěná litá kola. V interiéru je kožené čalounění s modrým prošíváním a pedály v závodní stylu.

Fotogalerie

  • SEMA: Pontiac si pro Las Vegas připravil tři koncepty: fotka 1
  • SEMA: Pontiac si pro Las Vegas připravil tři koncepty: fotka 2
  • SEMA: Pontiac si pro Las Vegas připravil tři koncepty: fotka 3


Diskuse k článku

Poslední příspěvky:
Autor Datum a čas
Zajímavé %PepekVyskoč 07.11.2008  19:19
Vstoupit do diskuse ›


Plakát týdne

McLaren 720S

Anketa

Který nový supersport se vám líbí?
Počet hlasů: 20279 | Zobrazit seznam všech anket